Aká dlažba do kuchyne je najvhodnejšia?

Za podporu zdieľaním vám ďakujeme

Kuchyni sa často hovorí aj srdce bytu, pretože je mnohokrát aj stredobodom života domácnosti. Je miestom, kde sa stále niečo robí, varí, pečie a samozrejme aj jedáva. Preto by udržiavanie podlahy v nej by malo byť čo najjednoduchšie. Ideálne len pozametať a pretrieť vodou so saponátom. Podlaha v nej býva najviac skúšaná na opotrebovanie, škrabance či fľaky. Najvhodnejšia dlažba do kuchyne – aká vlastne je?

Čo by mala spĺňať dlažba do kuchyne?

1. Jednoduchá údržba: Ideálne, ak ju stačí len pozametať a pretrieť vodou so saponátom. V kuchyni sa určite treba vyhýbať celoplošným kobercom alebo povrchom s výraznými spojmi, pretože sa v nich budú usádzať nečistoty aj omrvinky.

2. Odolnosť proti vlhkosti: Neexistuje kuchyňa, v ktorej by sa  nikdy nič nerozlialo. Práve preto by mala byť podlaha odolná aj voči prípadnému vlhku. Nemali by jej ublížiť ani mokré stopy po topánkach či rozliaty olej.

3. Antistatické vlastnosti: Mixér, šľahač, hriankovač, mikrovlnná rúra – v kuchyni  sa nachádza množstvo spotrebičov. Aby pri kontakte s nimi nevznikal elektrostatický náboj, ideálne je poobzerať sa po podlahe, ktorá je antistatická. Takáto podlaha je tiež skvelá pre alergikov, lebo nepriťahuje prach.

4. Mala by byť pre nás bezpečná: A bezpečný v kuchyni znamená protišmykový. Povrchy sa na šmýkavosť špeciálne testujú a na základe výsledkov týchto testov sa delia do piatich tried (R9 – R13).

5. Dlažba do kuchyne by mala byť oteruvzdorná: Áno, ďalším parametrom, ktorý je nutné brať do úvahy, je oteruvzdornosť. Kuchyňa je centrom diania v  domácnosti, preto je tu aj najviac “pádov” – príborov, pohárov, hrncov.

Pri výbere dlažby preto dbajte na to, aby mala čo najodolnejšiu vrchnú vrstvu.Jej hodnoty sa uvádzajú na päťstupňovej škále (PEI 1 – PEI 5) a odzrkadľujú odolnosť dlažby. Pozor, netreba si však túto kategóriu zamieňať s kategóriou kvality.

 To, že dlažba nie je veľmi odolná voči poškriabaniu a poškodeniu ešte neznamená, že je nekvalitná – je akurát vyrobená do špecifických podmienok. Do kuchyne odporúčame dlažbu s PEI 3 – PEI 5. 

 

 

 

About Ywet 220 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.