Ako používať červenú? Na či si dať pozor dámy?

Za podporu zdieľaním vám ďakujeme

Energická farba vášne a lásky sa opäť ocitla na módnom výslní. Hoci sa to v obchodoch len tak hemží červeným oblečením a doplnkami, treba myslieť predovšetkým na výber správneho odtieňa, inak môže červená pôsobiť lacno, potláčať našu tvár a celú osobnosť do úzadia. Ideálny odtieň závisí od nášho farebného typu.

Chladné typy

Potrebujú výrazne studený odtieň červenej, ktorý prechádza takmer do ružova, napr. svetlá malinová či veľmi sýta malinová.

Svetlé typy ako blondínky so svetlou pleťou a očami by sa klasickej červenej mali radšej vyhnúť. Prebíja ich jemnosť. Pristanú im skôr svetlé , neutrálne pastelové odtiene. To znamená červená s prímesou bielej, ktorá je už takmer ružová (lososová ružová, svetlá koralová). Výrazná červená sa odporúča skôr na doplnkoch.

Teplé typy

Pristane im výrazne teplý odtieň červenej, ani svetlý, ani príliš tmavý. K takým patrí žiarivá koralovočervená, tehlová červená, či hrdzavočervená.

Tmavé typy, tmavovlásky s tmavšou pleťou vyniknú v tmavých a sýtych odtieňoch červenej, napr. burgundskej, hrdzavočervenej, paradajkovej.

Kontrastné typy

Ženy s mliečnou pleťou, tmavými vlasmi a modrými očami si môžu dovoliť výrazne žiarivé odtiene červenej. Len pre ne bol vymyslený tzv. francúzsky rúž (žiarivý červený), farba vlčieho maku a základná červená.

Červená s akou?

Červená farba vo svojej základnej podobe je celkom zaujímavý oriešok na kombináciu s inými farbami. Klasická „Carmen kombinácia“ červenej s čiernou je síce stále veľmi obľúbená, ale môže pôsobiť priveľmi tvrdo. Ak sa rozhodnete zladiť červenú s modrou, je to lepší nápad, najmä ak pridáte kvapku bielej alebo sivej.

Napr. námornícky vzhľad červená veselo oživí v podobe opaska, tenisiek či kabelky. Červená s bielou sa hodia vždy, je to skvelá voľba aj na slávnostnejšie príležitosti. Jednoduchá snehovobiela blúzka a bohato nariasená červená sukňa patria k nesmrteľnej klasike.

Doplnky však už voľte v inej farbe, aby červenej nebolo priveľa. Veľmi pekne vyzerá červená so sivou, najmä so svetlými odtieňmi tejto farby.

Náš tip

Teplé červené odtiene rúžu zdôrazňujú žltkastý nádych zubnej skloviny. Ak chcete, aby váš úsmev pôsobil žiarivejšie, používajte studené odtiene červenej.

About Ywet 229 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.