Potrebujete SRO okamžite? Využite predaj spoločnosti

Za podporu zdieľaním vám ďakujeme

Potrebujete okamžite začať podnikať formou spoločnosti s ručením obmedzeným? Plánujete zrealizovať obchodný prípad v nasledujúcich dňoch, ale len s novou spoločnosťou?

Máte možnosť využiť predaj spoločnosti

Už v priebehu krátkeho času sa môžete stať majiteľom s.r.o., ako aj konateľom a bez akýchkoľvek starostí sa môžete pustiť do podnikania.

Ak už uvažujete nad kúpou s.r.o. na vykonávanie svojej budúcej podnikateľskej činnost, musíte si najskôr zodpovedať základnú otázku. Chcete kúpiť úplne novú s.r.o., ktorá nikdy žiadnu podnikateľskú činnosť nevykonávala? Chce kúpiť s.r.o. s históriou, ktorá podnikateľskú činnosť vykonávala?

Výhody ak využijete predaj spoločnosti bez histórie tzv. read made

Výhody kúpy novozaloženej (ready made) s.r.o. sa spájajú predovšetkým s tým, že ide o firmu bez akejkoľvek ekonomickej histórie a je okamžite použiteľná na podnikanie. Keďže ready made s.r.o. nikdy nepodnikala, nemá žiadne záväzky a nemá žiadne pohľadávky.

Netreba zabúdať ani na daňové výhody spojené s kúpou ready made spoločnosti. V prípade, že si kúpite ready made s.r.o., ktorá už je platiteľom DPH, vyhnete sa riziku, že by Vám daňový úrad uložil povinnosť zložiť vysokú zábezpeku na DPH. Okrem toho, ready made s.r.o. ako novovzniknutá spoločnosť nemusí jeden rok platiť daňovú licenciu.

Výhody ak využijete predaj spoločnosti s históriou

Opakom ready made s.r.o. je spoločnosť s ekonomickou históriou.

Prednosťou kúpy s.r.o. s ekonomickou históriou je práve to, že takáto spoločnosť už niekoľko rokov existovala. Spoločnosť, ktorá niekoľko rokov existovala pôsobí na obchodných partnerov oveľa dôveryhodnejšie, predovšetkým pre veľké spoločnosti a zahraničných partnerov. Dôvodom na kúpu s.r.o. s históriou môže byť aj možnosť zúčastniť sa niektorých verejných obstarávaní.

Výhodou kúpy s.r.o. s niekoľkoročnou históriou tiež je, že jednoduchšie získa úver od banky. Pri žiadosti o podnikateľský úver sa spravidla vyžaduje predloženie účtovných závierok a daňových priznaní za niekoľko rokov, čo by ready made s.r.o. nemohla splniť.

Kúpu firmy realizujte jedine s overeným partnerom

Je dôležité vybrať si pri kúpe vhodnú sprostredkovateľskú spoločnosť, ktorá je skúsená, má v tíme právnikov, daňových poradcov a účtovníkov a má pozitívne referencie od zákazníkov. Firma zameraná na predaj spoločností by mala dobre poznať spoločnosť, ktorej predaj sprostredkúva a mala by si ju predtým overiť a rovnako vám v plnom rozsahu zabezpečiť právne dokumenty vypracované advokátom.

 

 

About Ywet 220 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.