Odhalili sme tajomstvo krásy Šípkovej Ruženky!

Za podporu zdieľaním vám ďakujeme

Keď mala Šípková Ruženka 16 rokov, naplnila sa kliatba zlej sudičky a prekrásna mladučká princezná zaspala na 100 rokov. Celý zámok a okolie husto obrástlo šípovými ružami a spoločne čakali na vyslobodenie urasteným princom, ktorý by bozkom zrušil účinky tejto kliatby.

Tento príbeh poznáme všetci. Ale ako je možné, že po 100 rokoch tá Ružena bola stále taká krásna? Poviete si, že musela byť, ktorý mladík by už len chcel bozkávať 116 ročnú starenku … a je to len rozprávka. Ale rozprávkové účinky majú aj šípkové ruže, ich plody a šípkový olej z nich.

Šípkový olej sa považuje za jeden z najlepších rastlinných olejov podporujúcich hojenie kožných jaziev, dokonca aj tých starších a okrem toho je výborným „anti-age“ prostriedkom, ktorý vám pri pravidelnom používaní zabezpečí dlhotrvajúci mladistvý vzhľad bez vrások. Ak už vám pokožku nejaké tie vrásky „zdobia“, aj tak siahnite po šípkovom oleji – pomôže vrásky zjemniť a vyhladiť. Pleť rozžiari a dodá jej potrebnú hydratáciu a elasticitu.

Šípkový olej má taktiež protizápalové účinky a obzvlášť sa hodí pre zrelú a suchú pleť. Rovnako ho možno zapojiť do boja proti nepekným striám, ktoré vznikajú u žien najmä počas tehotenstva či pri náhlom náraste hmotnosti, kedy sa pokožka „nestíha“ prispôsobovať rastúcemu objemu tela a tvoria sa na nej podkožné prasklinky – jazvičky známe ako spomínané strie. Šípkový olej prospeje aj lámavým nechtom a osvedčil sa aj pri kožných problémoch ako psoriáza, rôzne ekzémy a pigmentové škvrny.

Ako ho používať?

Ak chcete na vlastnej koži vyskúšať účinky vzácneho šípkového oleja, môžete si zadovážiť rôzne kozmetické prípravky s výťažkami tohto oleja. Najlepšie však urobíte, ak si zvolíte 100% čistý, za studena lisovaný šípkový olej (ideálne v bio kvalite). Keďže je tento olej hustejšej konzistencie, možno ho riediť s iným rastlinným olejom, napríklad čistým ľanovým olejom, ktorý má taktiež silné liečivé účinky.

Používať ho však treba naozaj pravidelne a dlhodobo, iba tak totiž môže naplno ukázať svoju silu. Nečakajte zázraky po niekoľkých dňoch používania, ale riaďte sa heslom: „Trpezlivosť ruže prináša“.

 

Napíšte nám aké sú vaše skúsenosti s čistými rastlinnými olejmi?

 

 

About Ywet 229 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.