1. pomoc po prehýrenej noci

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

VODAak po “opici” nevládzete nič robiť, rozhodne by ste nemali vynechať aspoň pohár vody. Je to totiž to najpodstatnejšie pre váš návrat do normálu. Alkohol má výrazné močopudné účinky, preto sa telo zbavuje vo zvýšenej miere tekutín a tie je potrebné čo najskôr doplniť.

SOĽ – ďalšou dôležitou súčasťou regenerácie je dodanie soli do organizmu. Ak váš žalúdok nie je priveľmi podráždený, doprajte si soľ slaným čínskym jedlom, domácim vývarom, zemiakovými lupienkami, krekrami….

VITAMÍNY SKUPINY “B” – počas popíjania sa z tela vo veľkej miere vyplavujú práve tieto vitamíny, preto ich treba urýchlene doplniť a vyhnúť sa tak napríklad migréne. Doprajte si orechy, strukoviny, zeleninu.

PRIPÁLENÁ HRIANKA – niektorí “odborníci” si po namáhavej noci na raňajky pripravujú pripálené hrianky (už vedome). Zistili, že vďaka uhlíku na spálenom chlebe sa z tela ľahšie odfiltrujú nečistoty.

CITRUSOVÁ ŠŤAVA a BANÁN – pohár šťavy, alebo banán už pred záťahom a potom aj po ňom dodá telu potrebný draslík, vďaka ktorému budú následky nadmerného popíjania miernejšie. Vyhnete sa nepríjemným kŕčom a bolestiam svalstva.

KOFEÍNOVÉ NÁPOJE – môžu síce odbúrať bolesti hlavy, ale pite ich s mierou , keďže sú tak ako alkohol močopudné.

Pomáha aj chlieb s medom, výdatné mastné jedlo, olej, alebo čaj z pestreca mariánskeho.

 

Recept na “Klin sa klinom vybíja” alebo “Vyprošťovák”

Pred odchodom na párty si pripravte do chladničky Colu, do nej vhodný alkohol 1-2 pol deci, zamrazte si v nádobke na ľad kvalitnú, silnú zrnkovú kávu a minerálku.

Po prebudení sa vstaňte a pripravte si s vašou “opicou” drink, ktorý vás postaví na nohy.

  • 2 dcl Coly
  • 2-4 kocky zmrazenej kávy
  • 1-2 pol deci alkoholu

Potom už piť len minerálku.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.