26. týždeň tehotenstva-váš beťár radostne ťahá pupočnú šnúru

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Minule ste čítali 25.týždeň tehotenstva

Vaše dieťatko

Tento týždeň sa vášmu bábätku začínajú otvárať nosovej dierky, takže môže za pomoci svalov a pľúc začať trénovať dýchanie. Samozrejme nemá pre nádych k dispozícii žiadny vzduch, takže namiesto toho “nadychuje” a “vydychuje” plodovú vodu. V okamihu narodenia z neho bude už profesionál!

Vaše bábätko tiež posilňuje niektoré prehĺtacie svaly – pery a ústa. Jeho sací reflex je tak silný, že keď sa mu dostane ručička k tvári, začne si cmúľať palec alebo prsty. Ultrazvukové snímky často v maternici zachytávajú bábätko, ako si saje palec. Niektoré deti sa dokonca narodia s pľuzgierikmi na prstoch, perách či rúk, ktoré sú spôsobené práve saním! Sanie predstavuje iba jeden z viac než 70 reflexov, s ktorými sa vaše bábätko narodí.

Vo 26. týždni vaše bábätko už meria okolo 34 až 36 centimetrov a váži približne 780 gramov – asi ako hlávkový šalát!

Uchopovanie je ďalším z uvedenej rady reflexov. Skúste podať novorodenci prst a prekvapí vás sila jeho stlačení. Svoj mohutný stisk nacvičuje vaše bábätko práve teraz. Ako obľúbená hračka mu k tomu slúži pupočná šnúra, za ktorú radostne ťahá a trhá s ňou – nemusíte sa však ničoho obávať! Pupočná šnúra je na to skvele prispôsobená.

Vaše tehotenstvo

Majte na pamäti: vaše bábätko jej s vami z jedného taniera, takže je potrebné aj naďalej dbať na to, čo jete – a ako často jete!

Správne jesť musíte tiež kvôli vlastnému zdraviu. Nízka hladina krvného cukru môže spôsobiť závraty, tras a únavu. Menšie a časté porcie vám pomôžu udržať hladinu cukru v krvi stabilnú. Ak vyrazíte von, vezmite si so sebou malú desiatu, ako napríklad ovocie alebo jogurt, aby ste mali v prípade zdržania niečo výživného na zahryznutie.

Rad žien chce vedieť, či môžu v tehotenstve jesť korenené jedlá. Na túto otázku neexistuje jednoduchá odpoveď. Ak máte rada ostré jedlá a dobre ich znášate, potom ich jedzte aj naďalej! Ak však skúšate jedlo, na ktoré nie ste zvyknutá, môže vám podráždiť žalúdok – a to bez ohľadu na to, či ste tehotná, alebo nie – preto postupujte pri skúšaní neznámej kuchyne opatrne.

Rady odborníkov

“Ak nie je vaša tehotenstvo vysoko rizikové, môžete s najväčšou pravdepodobnosťou pracovať až do nástupu na materskú dovolenku,” hovorí odborníčka a registrovaná zdravotná sestra Margaret Comerfordová Fredove.

Existujú však pravidlá, ktorými by ste sa mali každý deň riadiť, aby ste sa až do pôrodu cítila v pohode. Patrí k nim napríklad časté preťahovanie nôh na podporu krvného obehu a minimalizácia opuchov.

 

Pokračujte na 27.týždeň tehotenstva

Prevzaté z Pampers.cz
About Ywet 242 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.