Aké veci šťastné páry nikdy nerobia?

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Udržať si zdravý a šťastný dlhodobý vzťah nie je vždy ľahké. No najväčší problém spočíva v tom, že niekedy je ťažké vlastne spoznať, či je náš vzťah skutočne šťastný a zdravý. Môžeme vám s tým pomôcť – tu je 9 vecí, ktoré šťastné páry nikdy nerobia…

1. Nehovoria o svojom vzťahu s priateľmi a rodinou

Asi viete, ako sa to hovorí: Čo sa stalo vo Vegas, zostáva vo Vegas! Tak to isté by ste mali aplikovať aj na váš vzťah. Ak vy alebo váš partner cítite potrebu „posťažovať sa“ na vzťah kamarátom či rodine, je to jasný znak toho, že niečo nie je v poriadku. Sťažovanie sa na toho druhého pred inými však nikdy nič nevyrieši – radšej sa porozprávajte vy dvaja, tak budete mať šancu vyriešiť svoje problémy!

2. Nekritizujú sa navzájom

Úprimne hovoriť o tom, čo sa vám na tom druhom nepáči je niečo celkom iné ako kritizovať ho/ju. Šťastné dvojice sa navzájom nikdy nekritizujú, ale úprimne hovoria o svojich pocitoch. Rozdiel medzi týmito dvoma postojmi je v tom, aký účinok to bude mať. Zatiaľ čo kritika zvyčajne pomôže len jednému z vás, úprimné vyjadrenie svojich citov bude osožné pre oboch partnerov.

3. Neobviňujú sa

Neschopnosť prijať zodpovednosť a obviňovanie toho druhého za všetko zlé, čo sa stane, je presne to, čo ničí mnohé vzťahy! Ľudia v zdravom vzťahu vedia, ako prevziať zodpovednosť za svoje skutky a dokážu si úprimne priznať vlastné chyby. Ak namiesto toho budete za všetko obviňovať svoju polovičku, váš vzťah sa môže ocitnúť v poslednej fáze.

4. Neberú život príliš vážne

To samozrejme neznamená, že by sa správali inak, ako je v spoločnosti normálne alebo že sa nestarajú o nič, čo život môže priniesť; je to o tom, že sa vedia pozerať na tie svetlejšie stránky života a snažia sa prežívať spolu čo najviac radosti. Ak si myslíte, že atmosféra vo vašom vzťahu je akási príliš vážna, jednoducho sa viac smejte. To je vždy dobrý začiatok…

5. Nerýpu do seba

Sekírovať svojho partnera za všetko možné je síce jednoduché, ale – nanešťastie – rozhodne to nie je dobrý základ pre zdravý vzťah. Neustále vyrývanie znamená neustálu nespokojnosť. A nespokojnosť znamená, že sa váš vzťah neuberá správnym smerom. Ak si chcete udržať zdravý a šťastný vzťah (aký aktuálne je), nikdy nezačnite svoju polovičku sekírovať. Namiesto toho ju radšej podporte…

6. Nevyvolávajú v druhom pocity viny

Mnohí ľudia vo vzťahu nevedia, ako správne vyjadriť svoje sklamanie – snažia sa vyvolať u partnera pocit viny namiesto toho, aby svoje sklamanie vysvetlili a naučili sa, ako znížiť šancu, že sa to stane znova. Pocity viny sú jedným z najhorších nástrojov na zničenie šťastia vo vzťahoch. Dajte si na to pozor!

7. Nesnažia sa byť tým, kým nie sú

Spoločnosť nás často núti byť tým, kým v skutočnosti nie sme a podobne je to aj vo vzťahoch. Média vytvorili akýsi dominantný, ukážkový obraz o tom, ako má vyzerať šťastný vzťah a mnohí sa ho snažia napodobňovať. Tento ideál je však skreslený a má na míle ďaleko od reálneho života. Preto sa šťastné dvojice nikdy neporovnávajú s inými a nikdy nerobia niečo, čo je pre nich neprirodzené; namiesto toho radšej zostávajú verní sami sebe.

8. Nikdy si neklamú

Nezaťažovať svojho partnera niektorými zbytočnosťami je jedna vec, ale zámerne nepovedať niečo dôležité je už iný prípad. To prvé je vlastne pre vzťah prospešné, nakoľko dáva partnerom možnosť byť si rovní a nebudovať medzi sebou vzťah typu „rodič-dieťa“, v ktorom má jeden partner potrebu stále hovoriť tomu druhému všetko a jeho tak núti byť neustálym riešiteľom problémov. Klamstvo však ničí samotný základ každého vzťahu, tomu môžete veriť.

9. Nespia v oddelených posteliach

Mnohé páry začnú po nejakej dobe spávať samostatne – jednoducho preto, že je to pre nich takto pohodlnejšie. Možno jeden z partnerov chrápe alebo chodia spať v inom čase a nechcú sa navzájom vyrušovať. No bez ohľadu na príčinu oddelenia postelí – robia veľkú chybu. Namiesto toho, aby problém riešili, sa mu len vyhýbajú a nakoniec to všetko dospeje k jednoduchému faktu, že spanie v oddelených posteliach zničil pocity ich vzájomného prepojenia a intimity.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.