AFTY môžu byť aj príznakom Crohnovej choroby a celiakie.

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Ženy zisťujú, že výskyt aftov súvisí s ich menštruačným cyklom, ale afty môžu byť ale aj príznakom Crohnovej choroby a celiakie.

Najčastejšou príčinou vzniku aftov však býva jedálny lístok s nízkym obsahom vitamínov skupiny B. Ich bohatým zdrojom je najmä mlieko, zemiaky a celozrnné obilniny.

K tvorbe aftov prispieva aj nedostatok zinku. K bohatým zdrojom patria pšeničné klíčky, orechy, semiačka, kôrovce, mäkkýše a vajcia.

Pre zdravie bunkovej sliznice úst je nevyhnutý folát. Ten sa nachádza v tmavozelenej listovej zelenine.

Jedzte veľa

– tmavozelenej listovej zeleniny, celozrnných obilnín kvôli folátu

– mliečnych výrobkov – jogurty, acidofilné mlieka-kvôli vitamínom skupiny B

– jedlá bohatých na zinok – kôrovce, mäkkýše, orechy

Vyhýbajte sa

– soli a veľmi slaným jedlám

– kyslým jedlám ako je nakladaná zelenina

– tvrdým cukríkom

– alkoholu

Bolestivé biele škvrny, známe ako aftové vredy, alebo afty sa môžu vyskytovať kdekoľvek v ústach.

Zmeňte svoje stravovacie návyky, doplňte nedotatok vitamínov, dbajte o prísnu ústnu hygienu a vaše telo vám bude vďačné.

 

About Ywet 242 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.