Ako vybrať tú správnu farbu a ako farbené vlasy ošetrovať

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Vyberte správnu farbu na vlasy a nechajte jej odtieň žiariť.

Nech už sa chystáte na farbenie celej hlavy, alebo chcete vyskúšať populárne farebné prechody, mali by ste pri výbere zvážiť odtieň vašej pleti. Zistite, ktoré farby si navzájom lichotia a naučte sa pár trikov, ako si farbu dlho udržať.

Pred farbením si položte 3 otázky

1. Sú vaše vlasy zdravé?

Rozhodli ste sa pre radikálnu zmenu a chcete prejsť do svetlej? Aby na tmavé vlasy správne “chytili” i pastelové tóny, bude najprv potrebné ofarbiť ich svetlejšou podkladovou farbou.

Ako vlasy ošetrovať, aby farbenie lepšie znášali? Dodajte im silu pomocou NIVEA Ošetrujúceho šampónu a kondicionéru Repair & Targeted Care a vyberte si akýkoľvek odtieň, po ktorom túžite. 

2. Ako často ste ochotná farbenie podstupovať?

Ak sa rozhodnete zahaliť celú vašu hrivu do jedného odtieňa, mali by ste byť pripravená farbenie opakovať každé 4 týždne.  Ale ak zvolíte farebný melír, opakovanie, samozrejme,  počká i dvakrát dlhšie.


3. Aký máte typ vlasov?

Farbenie kučeravých vlasov prináša väčšie ťažkosti než farbenie ostatných typov vlasov. Aby ste i s kučeravými vlasmi dosiahli ten najlepší výsledok, navštívte radšej profesionálneho kaderníka.

Ako ošetrovať farbené vlasy a zabrániť blednutiu farby?

Farba, ktorá vydrží? Ak chcete, aby váš nový odtieň vydržal žiarivý dlhšie než niekoľko umytí, vyberajte starostlivo kvalitu farbiaceho výrobku. Rovnako tak dôležité je vyberať kvalitný šampón na umývanie farbených vlasov.

Profesionálne farby na vlasy, ktoré má k dispozícii váš kaderník, sú kvalitnejšie a vydržia dlhšie než farby, ktoré si kúpite v bežnom obchode.

Existujú však postupy, ktoré vám pomôžu uchovať si plný odtieň akejkoľvek farby čo najdlhšie.

Časté farbenie môže vlasy poškodiť, aby ste im dodali silu, používajte NIVEA Ošetrujúci šampón Color Care & Protect.

Trvalosť farby ochránia kondicionéry špeciálne vyrobené pre starostlivosť o farbené vlasy. Pri umytí nezabudnite kondicionér dôkladne votrieť medzi vlasové pramienky a nechajte ho chvíľu pôsobiť, zabránite tak nadmernému vysušovaniu vlasov. 

Ošetrujte farbu pri každej príležitosti

  • Keď vyrazíte na kúpanie k bazénu alebo k moru, zviažte svoje vlasy do moderného drdolu, aby sa nenamočili.
  • Na úpravu účesov používajte tužidlá a laky špeciálne určené pre farbené vlasy.
  • Raz týždenne aplikujte ošetrujúcu masku, ktorá vlasy zregeneruje a vyživí.
  • Ak trávite veľa času na slnku, noste klobúk alebo šatku, aby vaša farba nevybledla.
  • Ošetrujte svoju farbu i pri umytí. Výrobky špeciálne určené pre farbené vlasy zabránia blednutiu odtieňa.

 

Zdroj Nivea.sk

About Ywet 243 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.