Ako si vybrať tie naozaj správne nohavice podľa typu postavy

Nohavice a džínsy sú snáď, čo sa týka výberu, najzložitejším kúskom nášho šatníka. Až 40% z nás sa stresuje, keď si máme vybrať nový kúsok. 15% z nás sa pri svojom úsilí častokrát uchýli až k slzám.

Takže vybrať si ideálne dámske nohavice je častokrát behom na dlhú trať. Ale keď už sa nedá inak, je nutné ísť nakupovať. Lenže ktorý typ a strih bude najviac lichotiť práve vášmu typu postavy?

Chlapčenská postava ako Cameron Diaz

To zrejme znamená, že vám chýbajú ženské krivky a tvary. Výber máte však podstatne zjednodušený. Môžete nosiť akýkoľvek strih, ktorý sa vám zapáči. Zvoľte zaujímavo strihané nohavice, pozornosť a optický objem dodáte napríklad nohavicami so zipsami alebo detailami na zadných vreckách. Pre chlapčenskú postavu sú tiež ideálne nohavice strihu boyfriend. Ak si k nim prikúpite coolové dámske blúzky, košele a topy, budete vyzerať vždy skvele.

Postava hruška ako Kim Kardashian

Ako spoznať, že máte taký typ postavy? Jednoducho tak, že máte mohutnejšie boky a zadok, a naopak menej urastenou hornú polovicu tela. Skrátka postava sa v dolných partiách zväčšuje, rovnako ako tvar hrušky. Skúste úzke džínsy s vyšším pásom. Predlžujú nohy a zoštíhľujú boky.

Postava jablko

Niektoré ženy bojujú s typom postavy, ktorému sa hovorí jablko. Typické črty tejto postavy sú široké boky a mohutnejší stred tela a spravidla chudé či štíhle nohy. Odporúčame staviť na nohavice s elastickým pásom. Tiež je vhodné zamerať sa na tmavšie farby týchto nohavíc a rozhodne voliť rovný strih.

Dlhé a krátke nohy.

Dlhé nohy sú typickým znakom modeliek, ale veľa z nás ich dostali do vienka tiež. Ženy s dlhými nohami vyzerajú najlepšie v nohaviciach so stredne vysokým a nízkym pásom. Naopak ženy s krátkymi nohami by mali staviť na vyšší pás, aby si ich opticky predĺžili.

Ako spoznať, že nohavice perfektne sedia?

Správnu veľkosť spoznáte vtedy, ak zozadu do nohavíc zastrčíte v pohode dva prsty. Ak tam ale dostanete celú ruku, skúste menšiu veľkosť.

Ak sa pre zmenu na nohaviciach jasne napínajú švy, zbytočne sa netrápte a voľte o číslo väčší kúsok.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.