Ako ušetriť až 80% pri kúpe náplne do tlačiarní

Je jedno či doma tlačiareň využívate len pre občasnú tlač dokumentov, fotiek, alebo ste majiteľom spoločnosti kde tlačiarne frčia non-stop. Vy chcete len kvalitné náplne do tlačiarní a hlavne za rozumnú cenu.

Takže stojíte pred rozhodnutím – kúpiť originálne tonery priamo od výrobcu, alebo radšej neoriginálne? (neoriginálne ešte delíme na repasované, kompatibilné a alternatívne)

Pomerne veľa užívateľov má strach najčastejšie z toho, že kompatibilné tonery neposkytnú kvalitu porovnateľnú s originálnymi tonermi a že ich tlačiareň poškodia.

Skúsenosti ukazujú, že ak si zvolíte overeného výrobcu alternatívnych tonerov, nemusíte sa ničoho báť. Okrem toho, že dobré kompatibilné kazety sú z hľadiska kvality tlače i poruchovosti porovnateľné s originálnymi náplňami, môžete ušetriť, a to aj dosť výrazne.

Alternatívne náplne do tlačiarní sú lacnejšie

Pozrime sa teraz na konkrétny prípad jedných z najpredávanejších tonerov. Ak si obstaráte originálny toner SAMSUNG MLT-D111S za 38.76€, ušetríte v porovnaní alternatívnym tonerom Economy SAMSUNG MLT-D111S za 21€ celkom 17.76€. Úspora = 54%.

Pri iných typoch sa viete vyšplhať až na úsporu 80% z ceny. To isté platí aj ak si porovnáme atramentové cartridge.

Vytlačia viac

Na trhu sa ale môžete stretnúť ešte i s takzvanými preplnenými alternatívnymi tonermi. Tie obsahujú náplne o niečo viac, vytlačíte s nimi teda skutočne viac materiálu.

Pri kúpe preplnenej varianty alternatívnej náplne do tlačiarne tak v porovnaní s originálnou môže úspora dosiahnuť ešte vyššie hodnoty a to až 90%

Alternatívne náplne do tlačiarní nie sú poruchovejšie 

Obavy, že pokiaľ si ich kúpite, máte väčšiu šancu, že sa pokazia (alebo že dokonca zničia tlačiareň), sú oprávnené len v prípade, ak nakúpite lacné ázijské náhrady. Skúsenosti ukazujú, že množstvo reklamácií alternatívnych tonerov je porovnateľné s množstvom reklamácií tonerov originálnych.

Problémy najčastejšie vznikajú pri nových tlačiarňach, ktoré občas alternatívnu náplň nepríjmu. Preto nakupujete len tam, kde vám ako “bolestné” vedia ponúknuť originálne náplne do tlačiarní, alebo vám vrátia peniaze a poškodenú tlačiareň opravia na vlastné náklady. Áno, aj takých predajcov máme 🙂

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.