Deň D sa blíži a vy ešte nemáte svadobné obrúčky? Nestresujte sa, beriete sa vy a nie vaše prstene

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Našli ste svoje šťastie. Objavili ste človeka, vedľa ktorého chcete večer zaspávať, s ktorým sa túžite ráno prebúdzať, ktorý bude dobrým rodičom pre vaše deti a podrží vás v každej životnej situácii, teda v dobrom i zlom. Veľký sen o láske sa splnil a vy plánujete to najkrajšie vyvrcholenie partnerského života – svadbu. Gratulujeme!

Dôležitou súčasťou tohto obradu sú aj svadobné obrúčky, ktoré si páry vymieňajú pri manželskom sľube. Proces ich výberu prezradí mnohé aj o vašom vzťahu – o tom, ako ste schopní sa dohodnúť, dopĺňať sa a komunikovať pri výbere symbolov vašej lásky. Nie každý však presne vie čo a kde hľadať, a od toho sme tu my. Veríme na lásku a chceme vám s voľbou dokonalých snubných prsteňov pomôcť.

Nevyberajte z tisícov, ale z desiatok

Trh so snubnými prsteňmi aj ďalším tovarom len tak kvitne a obchodníci vás zahlcujú svojou ponukou aj najrôznejšími odporúčaniami a osvedčenými radami. Stojíte tak pred komplikovaným rozhodovaním, pretože kto si môže byť istý, že prezrel naozaj všetky vyrobené krúžky a že mu teda neunikol ten jediný dokonalý pár?

Nepanikárte, ale urobte si príjemný večer. Sadnite si s partnerom a zvážte, čo od snubných prsteňov očakávate a porovnajte si všetky pre a proti. Na základe zoznamu sa vám podarí zúžiť výber z niekoľkých tisíc rozličných kúskov na pár desiatok modelov. Ak sa vám podarí definovať po čom vaše srdce baží, máte napoly vyhraté.

Hľadáte symboliku?

Prsteň sám o sebe patrí k významným symbolom svadobnej ceremónie, ale prajete si, aby v sebe skrýval ešte niečo naviac?

Dizajn prepletajúcich sa krúžkov, ktorý býva obľúbený u svadobných setov pre nevesty, jemne naznačuje, ako novomanželka prepletá svoj život so svojím partnerom, hoci ten na prste nosí odlišný a hladký krúžok.

Rovnaké svadobné obrúčky, ktoré nosia manžel aj manželka a ktoré sa líšia iba veľkosťou, zas vypovedajú o partnerskej jednote.

Vygravírované nápisy na vnútornej strane prsteňov pripomínajú dôležitosť okamihu či nesú posolstvo, ktoré je zrozumiteľné iba oddávaným.

Ako veľmi záleží na materiáli?

Verte, že naozaj veľa. Zvolený kov so sebou nesie i rad špecifických vlastností, nárokov na údržbu a skladovanie a možnosťou kombinovania s oblečením a ďalšími šperkami. V skratke povedané, typ materiálu spravidla určuje zásnubný prsteň – nie vždy to tak ale musí byť.

K nadčasovým voľbám sa radia obrúčky zo žltého zlata (14- a 18karátového – je pevnejšie ako 22kt, a preto sa hodí na každodenné nosenie). Moderní klenotníci venujú pozornosť aj stále obľúbenejším obrúčkam z bieleho zlata a  tiež platiny, ktorej decentná farba osloví predovšetkým milovníkov jednoduchého štýlu. V posledných rokoch sa do hľadáčika párov túžiacich po sobáši dostáva aj výrazné a očarujúce ružové zlato.

Premýšľajte v desaťročiach, nie mesiacoch

Nebojte sa byť trendy, ale pouvažujte aj nad tým, či sa vám štýl, ktorý vás dnes oslovil, bude páčiť aj za 40 rokov. Nestresujte sa však, lebo si beriete svojho partnera a nie prsteň. Nepredstavuje preto problém hladký krúžok dozdobiť, či pri príležitosti významného výročia úplne vymeniť. Klenotníci sa o svojich klientov starajú a venujú sa im až po diamantovú svadbu.

Neostýchajte sa pri hľadaní či tvorbe toho pravého svadobného prsteňa na nich obrátiť. V ich SMGOLD hrudiach totiž tlčie romantické srdce a svadby jednoducho milujú 🙂

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.