Aquatek – vaša kúpeľňa snov. Návod na inštalovanie sprchového kúta

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Imidž kúpeľne sa nedá tak ľahko zmeniť. Existuje však zopár spôsobov, ako ho môžete rýchlo vylepšiť bez toho, aby ste ju museli celú rozbúrať.

  1. Nová vaňa z Aquatek

Keď vojdete do kúpeľne, prvý pohľad vám padne na vaňu. Ak má tá vaša liatinová so smaltovaným povrchom už nejaký ten rôčik za sebou a rozpočet vám nedovoľuje kúpiť si novú, môžete ju zrenovovať náterom alebo nástrekom epoxidovej emailovej farby. Ide o ideálny postup, pretože odpadá prašné búranie, zháňanie nových obkladov a netrvá to dlhšie než 3 – 4 hodiny. Na druhý deň po zaschnutí bude vaša vaňa čistá, lesklá, na nerozoznanie od novej.

  1. Teplo pod nohami z Aquatek

Je niečo príjemnejšie ako z vane stúpiť bosou nohou na teplú podlahu? Skúste si svoj sen splniť extrémne nízkou samolepiacou vykurovacou rohožou, ktorej hrúbka je len 0,25 cm. Inštalácia, okrem elektrického zapojenia, je naozaj veľmi jednoduchá a zvládne ju každý domáci majster. Rohož sa bez búrania kladie priamo na pôvodnú dlažbu a prikryje sa už len novou vrstvou dlažby.

  1. Prezlečte skrinky

Čelné plochy a dvierka kúpeľňových skriniek už tiež nevyzerajú najlepšie? Väčšinou sú z drevovláknitých MDF dosiek, a na tie si môžete nalepiť fólie alebo ich nafarbiť a nalakovať. Na finálnu úpravu si vyberte materiály, ktoré sú odolné proti vlhkosti a obsahujú UV filter, čím predídete zmenám povrchu, starnutiu a zažltnutiu. Praktickým vylepšením dvierok je aj tiché a pomalé dovieranie s tlmením nárazov, otváranie dvierok do uhlov nad 90 °, alebo systém otvárania „push-open“, ktorý je oveľa praktickejší pri údržbe a príťažlivejší pre absenciu úchytiek.

  1. Viac miesta na všetko

Dnes sa vyrábajú kolekcie zariaďovacích predmetov s komprimovanými tvarmi, napríklad vaňa Aquatek so zúženým priestorom na nohy, závesné WC alebo umývadlá s menšími rozmermi. Vhodný výber sanitárnych predmetov však nie je jediný spôsob, ako ušetriť miesto v kúpeľni. Ak na odkladanie využijete aj steny či vnútornú stranu dverí a umiestnite na ne rôzne police, drôtené systémy či vešiaky, budete prekvapení, koľko miesta sa vám odrazu v skrinkách uvoľní.

Ako nainštalovať sprchovací kút Aquatek

Čo budete potrebovať: lepidlo, obkladačky, nový sprchovací kút s vaničkou, zubovú stierku, silikón

 

Odborník z Auqatek radí:

Iba sprchovací kút nestačí. Pri stavbe sprchovacieho kúta Auqatek treba starostlivo vyberať aj vodovodné batérie či sprchové panely. Vďaka nim sa totiž dá ušetriť za energie a vodu. Napríklad úsporné batérie ušetria až 50 % vody. Termostatické batérie navyše umožňujú nastaviť si ideálnu teplotu, takže pri každom sprchovaní nemusíte dlho hľadať tú správnu teplotu a tým šetríte množstvo zbytočne vytekajúcej vody.

Navyše vďaka jednoduchému ovládaniu môžete pri nanášaní gélu či šampónu vodu vypnúť, aby ste zbytočne neplytvali. Sprchové batérie sa líšia aj typom prúdu vody. Môžete si napríklad užívať sprchu v podobe dažďa či silnejší prúd, ktorý poslúži aj ako masáž. Pred výberom sa preto vždy zamyslite, aký spôsob sprchovania uprednostňujete, aby ste si svoj nový sprchovací kút Aquatek postavili k čo najväčšej spokojnosti.

 

 

 

About Ywet 243 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.