Bohemia crystal e-shop – umelecké skvosty z rúk českých sklárov. Dnes je ten najvhodnejší čas na prehliadku

Prečo práve Bohemia crystal e-shop?

Lebo len tu nájdeme v každom kúsku originalitu a 100% český výrobok. Krištáľ z Bohemia crystal e-shop je oveľa trblietavejší, zvučnejšie rezonujúci a jeho zložky sú ušľachtilejšie. Český krištáľ napríklad podľa zákona obsahuje minimálne 24% oxidu olovnatého PbO. Kvalitu krištáľu ovplyvňujú aj výrobné metódy. Veľmi starostlivo sú vyberané vstupné materiály a každý stupeň výrobného procesu je prísne kontrolovaný.

Bohemia crystal e-shop a  vznik predmetu z krištáľu.

Na úplnom začiatku je to v podstate len zmes kremičitého piesku, uhličitanu draselného a oxidu olovnatého. Tieto suroviny sa tavia v špeciálnych kelímkových peciach pri teplote okolo 800 – 1500 ° C. A práve tu dochádza k tej magickej premene, kedy vzniká hmota roztaveného krištáľu, ktorá sa potom obratne naberá, vyfukuje a tvaruje, aby sa z nej o niekoľko minút neskôr stal pohár, váza alebo napríklad misa. Najelegantnejšie kusy sa dodnes vyrábajú ručne, tak ako v minulosti. Žiadny stroj totiž nedokáže vyfúkať krištáľovú vázu tak ako českí sklári.

Vyrobiť krištáľ, majúci čistotu českého krištáľu predstavuje desiatky rokov skúseností a značných investícií. Mimoriadne dôležitý je stupeň trblietavosti, ktorý robí z krištáľu tak ušľachtilý materiál. Index lomu krištáľu je minimálne 1,545 a výrobky zhotovené z českého krištáľu toto číslo značne prekračujú.

Slová ako elegancia a prestíž nie sú dosť výstižné na to, aby opísala výrobky z českého krištáľu. Je pozoruhodné, že hoci značná časť českého krištáľu sa vyrába ručne, stále je možné ho v Bohemia crystal e-shop kúpiť za cenu podstatne nižšiu, než ktorú by ste zaplatili v Londýne, Paríži alebo New Yorku za sklo porovnateľnej kvality.

Vďaka tomuto ušľachtilému umeniu, ktoré sa dedí z generácie na generáciu, máme aj my možnosť, že za svoje peniaze dostaneme ten najlepší tovar vysokej kvality aj umeleckej hodnoty, ktoré dodá každému interiéru punc jedinečnosti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.