3 najčastejšie chyby pri umývaní vlasov

Len perfektne umyté vlasy môžu byť krásne. Ale viete, ako na to? Vypátrali sme pre vás najčastejšie prehrešky, ktorých sa na svojich vlasoch pri umývaní dopúšťame, ale i tajné triky stylistov pre ešte krajšie kadere. A tu sú!

3 najčastejšie chyby pri umývaní vlasov

Aké že sú 3 najčastejšie prehrešky proti vlasovej etikete? Príliš mnoho kozmetiky, málo vody a nešetrné zaobchádzanie.

Niekomu stačí vlasy umyť dvakrát do týždňa, iný si ich umýva denne. Tak či tak, túto zdanlivo banálnu činnosť množstvo z nás podceňuje. Pritom pre vlasy, rovnako ako pre pleť, platí, že základom zdravého vzhľadu a krásy je dokonalá očista. Zle umyté vlasy so zvyškami kozmetiky naopak rýchlejšie spľasnú a objem do nich nedostanete ani pomocou stylingových prípravkov.

1.) Príliš veľa šampónu

Vedeli ste, že množstvo šampónu by malo zodpovedať 1 čajovej lyžičke? Väčšie množstvo aj tak vaše vlasy nepojmú a šampón po nich len stečie. Správny postup je taký, že šampón napeníte v dlaniach a zameriate sa na pokožku hlavy a nie vlasy po ich dĺžke.

2.) Zlé opláchnutie

Základná poučka vlasových stylistov znie: Oplachovaniu by ste mali venovať 3x viac času než samotnému nanášaniu šampónu. Len tak z vlasov dostanete všetok prach a zvyšky stylingových prípravkov.

3.) Nešetrná starostlivosť o mokré vlasy

Mokré vlasy = zraniteľné vlasy. Vlasy preto po umytí nikdy nešúchajte uterákom, ale zabaľte ich do turbanu. Nikdy tiež nechoďte spať s mokrou hlavou a mokré vlasy nesťahujte do gumičky. Čo neublíži, je naopak je jemné prečesanie hrebeňom s veľkými zubami, alebo kefou so štetinkami.

Ako si vybrať šampón

Správne množstvo šampónu sme už prebrali. Aký ale zvoliť? Šampón vyberajte podľa typu vlasov, podľa problému, ktorý vás trápi, alebo podľa účinku, ktorý chcete dosiahnuť. Rýchlo sa mastiace jemné vlasy si zaslúžia inú starostlivosť než vlasy suché.

Potrebujete riešiť dva problémy súčasne? Máte napríklad spľasnuté vlasy bez objemu a trápia vás i lupiny? Pomocou šampónu a kondicionéru riešte problém s lupinami, a objem do vlasov dostaňte pomocou stylingových prípravkov – odporúčame napríklad NIVEA Penové tužidlo Volume Care, ktoré vlasom dodá dvojnásobný objem.

Pravidelné striedanie

Vlasoví stylisti radia šampón pravidelne striedať – a to nielen s ohľadom na problémy, ktoré vás trápia, ale i podľa ročných období. Vaše vlasy potrebujú inú starostlivosť v zime a odlišnú v lete:

  • V zime sa zamerajte na hydratáciu.
  • V lete voľte výrobky s UV ochranou.

Kondicionér? Nutnosť!

Sú vaše vlasy dlhšie než 5 centimetrov? Potom by pre vás používanie kvalitného kondicionéru malo byť samozrejmosťou. Kondicionér totiž vlasy ochráni, uhladí, dodá im hydratáciu a tým i lesk. V ideálnom prípade by kondicionér mal byť rovnakej značky ako šampón.

Správne množstvo

Rovnako ako pre šampón i pre kondicionér platí, že menej je viac. Množstvo prípravku by malo zodpovedať veľkosti vlašského orecha – viac nie je potrebné.

Správna aplikácia

Po umytí vlasy jemne zbavte prebytočnej vody. Na rozdiel od šampónu, ktorý sa nanáša k pokožke hlavy, sa kondicionér nanáša do dĺžok vlasov. Môžete ho do nich aj včesať – pomocou hrebeňa s dlhými zubami. Dodržujte tiež dĺžku pôsobenia a potom kondicionér starostlivo opláchnite.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.