Chcete, aby vaše deti mali na svoje detstvo tie najkrajšie spomienky?

Slovensko je na to ako stvorené. Máte možnosť ukázať im jedinečnú prírodu, unikátne historické pamiatky, krásne výhľady, bohaté lesy, zaviesť ich do kráľovstiev podzemí, či dopriať im radosť z vodných hier v prírodných jazerách… vyrážame a naberáme smer Bardejov – historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších na Slovensku.

Historické centrum mesta Bardejov

Spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu – Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.
Medzi najvzácnejšie pamiatky Bardejova patrí Radničné námestie s nádhernými gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia – gotickou trojloďovou bazilikou postavenou na mieste bývalého kláštorného komplexu cisterciánov so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov, s bývalou Mestskou radnicou – prvou stavbou renesancie na území Slovenska, v ktorom je umiestnená expozícia Šarišského múzea Slobodné kráľovské mesto Bardejov.

Nemenej významné a zaujímavé je aj opevnenie mesta. Fortifikačný systém Bardejova patrí k najdokonalejším a najzachovalejším opevneniam miest v Európe. Ozdobou mesta je aj františkánsky kláštor s kostolom sv. Jána Krstiteľa, židovské suburbium, …

Bardejovské kúpele

 Krásny kolorit mesta Bardejov a jeho okolia dopĺňajú aj známe a vyhľadávané Bardejovské Kúpele. Ležia v nadmorskej výške 325 m. n. m. v pokojnom a peknom prostredí ihličnatých a listnatých lesov. Ich najvzácnejším bohatstvom sú liečivé minerálne pramene, ktoré svojim zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Prvé zmienky o týchto minerálnych prameňoch sú už zo stredoveku.

Bardejov ponúka spojenie liečebného pobytu, turistiky, prezentáciu zachránených stredovekých pamiatok i pamiatok ľudového staviteľstva v skanzene v Bardejovských kúpeľoch. A to všetko v malebnej scenérii okolitej prírody.

Nechajte sa inšpirovať krásami mesta a okolitej prírody, rezervujte si ubytovanie v Bardejove a pridajte sa k  návštevníkom, ktorí každoročne obdivujú krásy tohto mesta. Dnes je mesto dokonalým súzvukom harmónie minulého i moderného, starého i nového, je kolískou klenotov národnej histórie a kultúry, ktoré sem chodia celoročne obdivovať tisíce turistov. Atraktívna ponuka produktov cestovného ruchu poskytuje turistom a návštevníkom mesta relax a neopakovateľné zážitky, vďaka čomu sa sem turisti radi vracajú.

 

1 Comment

  1. I often visit your blog and have noticed that you don’t update it often. More frequent
    updates will give your page higher rank & authority in google.
    I know that writing content takes a lot of time, but you
    can always help yourself with miftolo’s tools which will shorten the time of creating an article to a few seconds.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.