Mnohé mamičky sa zhodli na tom, že najlepší vynález na upokojenie drobčeka je (okrem prsníka) ergo nosič

Popularita ergo nosičov rastie čím ďalej tým viac. Materinský inštinkt nás často nabáda nosiť dieťatko celé hodiny po dome, keď sa necíti dobre alebo protestuje v postieľke či pri spánku. Bohužiaľ na rozdiel od niektorých zvierat nemáme babyvak zabudovaný na hrudi. Preto až v materstve mnoho mamičiek zistí, koľko vecí sa dá robiť jednou rukou 😀 Ale jedna pomoc tu je – pohodlný ergobaby nosič.

Voľné ruky

Po týždňoch denných či večerných noseniach vám môže vyslobodenie rúk v podobe šatky či ergo nosiča pripadať ako tá najužitočnejšia pomôcka. Preto ju mnohé kmene a národy už celé veky používajú. Nemali totiž čas odložiť domáce práce či ostatných päť detí na druhú koľaj. A pritom verili, že dieťatko má byť v prvých mesiacoch či rokoch čo najbližšie mamičke. Šatka na chrbát a išlo sa na pole. A zatiaľ čo oni pracovali, dieťatko slastne spalo. A mamičky mali voľné ruky na varenie, pečenie, starostlivosť o staršie deti a podobne.

Hlavne ak máte staršie dieťatko a narodí sa vám do toho nový prírastok, túto výhodu oceníte oveľa viac. Je to spôsob, ako sa rozdvojiť ? Kým bábätko spinká alebo sa dojčí v nosiči, stále máte dve ruky voľné, aby ste čítali rozprávku alebo stavali kocky s tým druhým.

Ergo nosič a pocit bezpečia

Nosenie má veľkú výhodu v tom, že dieťatko upokojuje. Priviazanie k mamičke mu dáva pocit bezpečia a jej vôňa ho uisťuje, že je všetko v poriadku. Odborníci vysvetľujú upokojujúci efekt takto: Dieťatko môže mať strach z okolia a nových vecí. Pokiaľ je v nosiči pevne pripútané k mamičke, je to ako by ho toto spojenie oddeľovalo od okolitého sveta. Tým pádom získava svoj ochranný priestor a vonkajší svet už nevníma ako ohrozujúci.

Nenos ho toľko, lebo bude rozmaznané

Tento mýtus počul asi každý. A bohužiaľ často už pár týždňov po narodení. Mamičky, nosenie je v poriadku. Priamo žiaduce. Vedecky overené. A efekt je opačný. Čím častejšie prvé mesiace deti nosíte, tým samostatnejšie budú neskôr. Dostanú totiž maximum mamičkinej pozornosti a náklonnosti a nebudú mať jej deficit neskôr.

Podľa psychológov práve úzke spojenie s matkou v prvých mesiacoch buduje z dieťaťa sebavedomého jedinca. Nevšímavosť im naopak ubližuje a nevychováva z nich poslušné deti, ako si to predstavujú tí, čo vám pília uši s rozmaznávaním. Nenechávajte teda plakať štvormesačné dieťatko na podložke, aby sa náhodou nerozmaznalo. Možno si práve spomenulo, ako vás potrebuje a kričí, že chce cítiť vašu náruč.

Rozmaznanosť nosením nebola vedcami ani lekármi potvrdená. Naopak. Psychológovia potvrdili nespočetné množstvo porúch správania u ľudí, ktorí mali nedostatočné puto v detstve so svojou matkou. Neveríte? Požičajte si Manduca nosič na pár dní a testujte.

Manduca nosič spĺňa všetky kritériá ergonomického nosenia s dôrazom na udržiavanie správnej „M” polohy dieťatka, vďaka čomu je zaistené správne postavenie končatín, držanie chrbtice a umožňuje nosenie v troch polohách: na chrbte, na bruchu aj na boku.

 

Vyskúšajte a dajte nám vedieť čo na to hovorí vaše dieťatko 😀

 


 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.