Mnohé mamičky sa zhodli na tom, že najlepší vynález na upokojenie drobčeka je (okrem prsníka) ergo nosič

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

Popularita ergo nosičov rastie čím ďalej tým viac. Materinský inštinkt nás často nabáda nosiť dieťatko celé hodiny po dome, keď sa necíti dobre alebo protestuje v postieľke či pri spánku. Bohužiaľ na rozdiel od niektorých zvierat nemáme babyvak zabudovaný na hrudi. Preto až v materstve mnoho mamičiek zistí, koľko vecí sa dá robiť jednou rukou 😀 Ale jedna pomoc tu je – pohodlný ergobaby nosič.

Voľné ruky

Po týždňoch denných či večerných noseniach vám môže vyslobodenie rúk v podobe šatky či ergo nosiča pripadať ako tá najužitočnejšia pomôcka. Preto ju mnohé kmene a národy už celé veky používajú. Nemali totiž čas odložiť domáce práce či ostatných päť detí na druhú koľaj. A pritom verili, že dieťatko má byť v prvých mesiacoch či rokoch čo najbližšie mamičke. Šatka na chrbát a išlo sa na pole. A zatiaľ čo oni pracovali, dieťatko slastne spalo. A mamičky mali voľné ruky na varenie, pečenie, starostlivosť o staršie deti a podobne.

Hlavne ak máte staršie dieťatko a narodí sa vám do toho nový prírastok, túto výhodu oceníte oveľa viac. Je to spôsob, ako sa rozdvojiť ? Kým bábätko spinká alebo sa dojčí v nosiči, stále máte dve ruky voľné, aby ste čítali rozprávku alebo stavali kocky s tým druhým.

Ergo nosič a pocit bezpečia

Nosenie má veľkú výhodu v tom, že dieťatko upokojuje. Priviazanie k mamičke mu dáva pocit bezpečia a jej vôňa ho uisťuje, že je všetko v poriadku. Odborníci vysvetľujú upokojujúci efekt takto: Dieťatko môže mať strach z okolia a nových vecí. Pokiaľ je v nosiči pevne pripútané k mamičke, je to ako by ho toto spojenie oddeľovalo od okolitého sveta. Tým pádom získava svoj ochranný priestor a vonkajší svet už nevníma ako ohrozujúci.

Nenos ho toľko, lebo bude rozmaznané

Tento mýtus počul asi každý. A bohužiaľ často už pár týždňov po narodení. Mamičky, nosenie je v poriadku. Priamo žiaduce. Vedecky overené. A efekt je opačný. Čím častejšie prvé mesiace deti nosíte, tým samostatnejšie budú neskôr. Dostanú totiž maximum mamičkinej pozornosti a náklonnosti a nebudú mať jej deficit neskôr.

Podľa psychológov práve úzke spojenie s matkou v prvých mesiacoch buduje z dieťaťa sebavedomého jedinca. Nevšímavosť im naopak ubližuje a nevychováva z nich poslušné deti, ako si to predstavujú tí, čo vám pília uši s rozmaznávaním. Nenechávajte teda plakať štvormesačné dieťatko na podložke, aby sa náhodou nerozmaznalo. Možno si práve spomenulo, ako vás potrebuje a kričí, že chce cítiť vašu náruč.

Rozmaznanosť nosením nebola vedcami ani lekármi potvrdená. Naopak. Psychológovia potvrdili nespočetné množstvo porúch správania u ľudí, ktorí mali nedostatočné puto v detstve so svojou matkou. Neveríte? Požičajte si Manduca nosič na pár dní a testujte.

Manduca nosič spĺňa všetky kritériá ergonomického nosenia s dôrazom na udržiavanie správnej „M” polohy dieťatka, vďaka čomu je zaistené správne postavenie končatín, držanie chrbtice a umožňuje nosenie v troch polohách: na chrbte, na bruchu aj na boku.

 

Vyskúšajte a dajte nám vedieť čo na to hovorí vaše dieťatko 😀

 


 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.