Jasná v Demänovskej doline – váš kúsok raja na Liptove

Demänovská dolina (najmä jej jaskyňa) bola osídlená už v praveku (svedčia o tom viaceré nálezy, napríklad v jaskyni Okno). Na niektorých miestach sa tu ťažila železná ruda, inde stáli salaše, pastierske koliby a drevorubačské domy.

Objavením a sprístupnením jaskýň, vybudovaním asfaltových ciest a rozvojom turistiky (najmä lyžovania) sa Jasná prepracovala medzi najznámejšie slovenské športovo – rekreačné strediská. Nadštandardné ubytovanie na Liptove spojené s turistickými možnosťami tak vytvárajú neobmedzený priestor pre nezabudnuteľné zážitky.

Dajte si pauzu a užite si príležitosť urobiť pre seba niečo dobré.

Zarezervujte si apartmán v Jasnej, napr. v legendárnom horskom Eko-šport hoteli Björnson *** a užite si raj na zemi.

Pôvodná horská chata Björnson bola postavená v roku 1952 v typickom horskom štýle a patrila k najmodernejším chatám tej doby. Po roku 2000 však chata začala chátrať a fungovala len v obmedzenom režime. V roku 2015 začala preto kompletná rekonštrukcia, ktorá bola dokončená v roku 2016.

Svoj názov nesie chata po nórskom spisovateľovi Björnstjernovi Björnsonovi, nositeľovi Nobelovej ceny za literatúru. V areáli hotela sa spolu s hlavnou chatou nachádzajú ďalšie dve ubytovacie zariadenia, Villa a Hostel.

Čo hotel ponúka

Hotel poskytuje svojím klientom bohatú ponuku doplnkových služieb ako napr. exteriérovú saunu a fínsky kúpeľ, altánok s grilom, detské ihrisko či požičovňu športových potrieb.

V hoteli sa nachádza aj štýlová reštaurácia s terasou a s panoramatickým výhľadom na nádhernú okolitú prírodu, ktorá patrí k najkrajším miestam na Slovensku.

Okolie hotela, prostredie Demänovskej doliny, ako aj Chopok sú skvelým miestom pre outdoorové teambuildingové aktivity. Poloha hotela ho predurčuje k veľkému množstvu letných aj zimných aktivít – od prechádzok po upravených turistických trasách, cez lyžovanie, bežkovanie, paragliding až po vysokohorskú turistiku a horolezectvo.

A práve vďaka krásnej prírode a všestranným športovým, ale aj kultúrnym možnostiam v okolí, je hotel Björnson ideálnou dovolenkovou destináciou nielen v zime, ale počas celého roka.

Björnsonka je vhodným miestom aj pre organizáciu firemných podujatí, workshopov a seminárov.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.