Káva z eshopu ebenica.com je skvelým darom a zároveň aj poďakovaním

Väčšina z nás si život bez kávy nevie predstaviť. Aj káva z eshopu ebenica.com si už vydobila pozíciu jedného z prvých ranných nápojov, osvieži popoludní, je nezameniteľnou súčasťou posedení, porád, rokovaní…

Turci o káve hovorili, že je „černochom, ktorý zaháňa sen“, teda, že oživuje zmysly, zbystruje pozornosť a podnecuje myslenie. Arabi si túto vlastnosť kávy vraj všimli vďaka kozám, ktoré s obľubou ohrýzali bobule kávovníka a potom sa prejavovali veľmi čulo. Od kôz k pastierom nie je ďaleko, a tak vyskúšali účinok zázračným bobúľ aj na sebe – a na svete bola káva. Iste, trvalo nejaký čas, kým vznikla káva ako nápoj.

Ako ale prišla na svet káva z eshopu ebenica.com?

Bol raz jeden mladý muž, ktorý pracoval v zahraničí a veľa cestoval. Miloval dobré jedlo, nápoje a tak aj skúšal všetky možné špeciality v rôznych kútoch sveta. Usúdil, že našim bryndzovým haluškám sa nič nevyrovná, ale takú kávu akú pil u malých pražiarov, tak takú u nás vraj veru nemáme. Vtedy sa zrodila myšlienka: “Čo tak mať vlastnú pražiareň, vlastnú kávu a vlastnú značku?”

Onedlho získal pre svoj zámer ďalších nadšencov, vlastného pražiara a baristu a pustili sa s láskou do práce. Zelené kávové zrná dovážané z Brazílie, Kolumbie, Guatemaly, Mexika, Etiópie či El Salvadoru sami pražia a potom ručne balia.

Singlová káva z eshopu ebenica.com – v čom je skryté čaro?

  • Cez týždeň vyhlási Ebenica singlovú kávu, ktorú majú v pláne najbližšie pražiť
  • Do nedele my pošleme objednávku a oni v pondelok pre nás tú kávu upražia
  • V utorok káva bude odpočívať, v stredu ju zabalia a pošlú kuriérom priamo k nám.
  • Koncom týždňa už degustujeme maximálne čerstvú a dokonale vyzretú kávu, presne tú, ktorá sa ocitla sa medzi 10 najlepšími espresso kávami v Európe.

Pozrite si toto krátke, zaujímavé videjko “Káva z eshopu ebenica.com”. Alebo sa rovno vyberte do Modry a budete to mať aj s úžasnou vôňou kávy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.