Kľúč k tomu, aby ste svojho chlapa nielen pochopili, ale aj spoznali a udržali tam, kde ho chcete mať – pri sebe. 4.časť

3. časť

Ego a jeho piliere

Máte doma muža, ktorý chodí ako bez duše, je podráždený, nervózny a ešte mĺkvejší ako doteraz? Rady by ste mu pomohli, alebo si ho aspoň vypočuli, ale už len kombinácia slov “trápi ťa niečo láska?” ho vytáča ako vývrtku? Vitajte v klube uplakaných trosiek, lebo je jasné, že vám nič nepovie, len sa:

– kŕčovito zasmeje a odvrkne, že sa vám to len zdá

– odíde vyrozprávať sa najposlednejším kamarátom do najposlednejšej krčmy

– pobalí a nevráti sa, až kým si “veci nevyrieši”, aby vám nebol na príťaž

Nevieme či sa vám tomu podarí zabrániť, no možno pre vás bude užitočné aspoň vedieť, kde sa mohla stať chyba. Ak má muž problém, mohol nastať v jednej z týchto 3 oblastí: peniaze, práca, sex. Zistíte to vlastne veľmi jednoduchým testom. Stačí zasiahnuť jednu citlivú oblasť a v rámci sebeobrany budete do 3 minút obvinená zo všetkých tragédií jeho života i sveta ako takého.

Čo sa deje u vás doma v spálni, pravdepodobne pod palcom máte, peniaze a práca sú tajomnejšou komnatou, ktorej detaily nepoznajú niekdy ani manželky po 20 rokoch. Ak si olizuje rany v kúte sám a nestojí o vašu pomoc, nechajte ho tak a počkajte si, kým príde.

Zabezpečte okná, schovajte životunebezpečné ostré predmety a keď sa jedného dňa spustí príval slov, chápavo počúvajte, MLČTE a nedávajte žiadne premúdrelé rady.

Podľa psychoterapeutov sú toto neochvejné istoty, ktoré potrebujú mať muži v poriadku:

  • nachádzanie vlastnej, jedinečnej identity, kráčanie svojou cestou, sloboda
  • presvedčenie, že som dobrý človek hodný lásky
  • porozumenie u partnerky, jej láska, úcta a obdiv
  • vrúcny vzťah s deťmi, rola otca, rodinné šťastie
  • zmysluplná pracovná sebarealizácia, spojená s uznaním a prestížou
  • materiálne zabezpečenie (čím menšia sebadôvera, tým väčšia potreba kompenzácie zhromažďovaním majetku a jeho vystavovaním na obdiv-veľké auto atď.)
  • spolupatričnosť k spoločnosti/komunite – angažovanie sa vo verejnom živote, politike, snaha zúčastňovať sa na významných rozhodnutiach, zlepšovať životné podmienky, trénovať deti futbal, vytvoriť niečo významné, zanechať po sebe nezmazateľnú stopu
  • pevné zdravie, výkonnosť, vitalita, radosť z pohybu, aktívny oddych
  • inšpirujúce kamarátske vzťahy s vrstovníkmi, zážitky spolupatričnosti, zdravá rivalita, pevné priateľské putá a dobré rozhovory s inými mužmi
  • fyzická atraktivita v očiach žien i mužov

Ego a vy

Toľká zodpovednosť?! Veru tak. Ak niekto, tak práve vy ste hrejivým pohladením jeho rozjatrenej duše, čo môže byť v konečnom dôsledku neuveriteľne vyčerpávajúce, ale prestavte si, čo má povedať on, ktorý musí hrať celý život tvrďasa a považuje sa za totálneho “nímanda”. Sú veci, o ktorých sa v šťastných zväzkoch nehovorí a malý kurz rafinovanosti určite nezabije ani vás.

Istá štúdia dokázala, že ženy klamú síce o celú tretinu menej ako muži, no omnoho chladnokrvnejšie a ako dôvod uvádzajú pokoj v rodine a mužské sebavedomie. A sme doma! Doslova. Jedno súvisí s druhým a keď ho milujete, no nepoviete tých pár slov, čo potrebujú počuť?

– Pozor na tzv. posledné slovo. Prenechajte mu spravodlivo tú jeho polovicu, hlavne pri hádkach…aj ak vás ide rozdrapiť.

– Vždy ho pochváľte v posteli. Ale uveriteľne! Napr. netvrďte že má najväčší na svete akého ste kedy videli, ak je nad slnko jasnejšie, že to tak nie je. Radšej pochváľte jeho nežné ruky, výdrž, horúce bozky, atd…

– Natrénujte si obdivné pohľady. Pekne v zrkadle dámy! Obdivný pohľad aplikujte pri oprave defektu, kúpe aviváže, zmontovaní stoličky, nainštalovaní antivíru….

– Takmer 80% mužov chce mať krehkú partnerku, chcú ju ochraňovať.

K tomu len dodáme: Vysoké % mužov sa vďačne nechá (už celé stáročia) uloviť blonďavou partnerkou kvôli poslednému bodu. Pri plavovláske pociťujú oveľa vyššiu potrebu ju ochraňovať, čo je najúrodnejšia pôda pre mužské ego. To, že blondínky vedia byť v skutočnosti ešte dravejšie ako brunetky a majú snahu pripútať si dotyčného muža poriadne napevno, u nich blahosklonne prehliadajú.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.