Kvasinky v poslednom čase útočia aj na pľúca a mozog

Kvasinkové mikroorganizmy spôsobujúce mykózu žijú s nami za normálnych okolností v mieri. Kvasinky bežne osídľujú sliznice nosohltana, konečníka či pošvy. No stačí, aby sa nám len trochu oslabila imunita a kvasinky sa začnú rýchlo množiť a robiť problémy na rôznych častiach tela – v kožných zhyboch, ústnej sliznici, na pohlavných orgánoch a v pošve.

Kvasinky sa vedia šíriť aj krvou. Vtedy najčastejšie postihujú pľúca, pažerák, obličky. V poslednom čase sú čoraz častejšie kandidové zápaly srdca a zápaly mozgových obalov.

Ako dostať kvasinky pod kontrolu

Nepreháňajte to s hygienou

Najlepšie je denné umývanie intímnych miest čistou vodou alebo prostriedkami špeciálne určenými na hygienu v týchto partiách. Vyhnite sa parfumovaným mydlám, parfumovaným vložkám i toaletnému papieru, intímnym dezodorantom.

Noste bavlnenú bielizeň

Vyhnite sa syntetickej nylonovej bielizni, tango nohavičkám, ako aj tesnému a nepriedušnému oblečeniu, pretože vytvára vlhké a teplé prostredie, ktoré kvasiny milujú. Bielizeň aj uteráky si žehlite.

Jedzte probiotiká

Pomáhajú slizniciam udržiavať správnu mikroflóru a zvyšujú imunitu. Biely jogurt, acidofilné mlieko…

Cukor len s mierou

Vyhnite sa potravinám bohatým na cukor – sladkostiam, kysnutému pečivu, ovocným šťavám, plesňovým syrom, hubám, alkoholu, káve.

Doprajte si zinok

Nájdete ho najmä v chudom mäse, strukovinách, orechoch, a slnečnicových semenách, prírodnej ryži.

 

Môžu kvasinky vyvolať potrat?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.