Liptov – najväčšie prírodné ihrisko oddychu a zábavy na Slovensku.

Liptov – je jedinečný región na severe Slovenska, pre ktorý je charakteristická malebná rozmanitosť prírody na malom území, kontrast vysokých štítov a zelených lúk, pasienkov… len raz vyskúšajte ubytovanie na Liptovskej Mare v štýlovej drevenici a na nejakú dovolenku v Alpách už ani nepomyslíte.

Ubytovanie na Liptovskej Mare v dreveniciach

Vôňa masívneho dreva a atmosféra – to je balzam nielen pre telo, ale aj dušu. Liptovské chaty sú luxusné drevenice s trámovými stropmi a kozubom, zariadené v elegantnom rustikálnom štýle. Na prízemí sa nachádza obytná časť s kuchynským a jedálenským kútom. Súčasťou kuchynského vybavenia je elektrická varná doska, elektrická rúra na pečenie, mikrovlná rúra, chladnička, rýchlovarná konvica…

V obývacej časti je kozub, ku ktorému dostávate prvý 10 kg balík dreva grátis. K dispozícii je aj televízny príjímač s programami DV-T. V chate je pripojenie na Wi-fi.

Exteriérové priestory pre rozšírenie obytnej časti ponúka terasa so záhradným nábytkom a malá záhradka s pieskoviskom. Môžete si tu spraviť napríklad grilovačku, pričom záhradný gril vám radi zapožičajú.

Na poschodí sú 3 izby – 2 dvojlôžkové s možnosťou jedného prístelku a 1 spálňa s manželskou posteľou a 1 samostatným lôžkom. V chate sú 2 kúpeľne s toaletami. Na prízemí je kúpeľňa so sprchovým kútom a v podkroví s vaňou. Vykurovanie je zabezpečené elektrickými vykurovacími panelmi alebo si môžete prikúriť aj v krbe.

Liptovská Mara a okolie

Termálny prameň Kalameny – voda je príjemne teplá v každom ročnom období, je slabo mineralizovaná, vápenato-horečnatá a sírano-hydrouhličitanová. Žiadne ploty, žiadna platba, len vy a hrdá krása slovenských hôr.

3 verejnosti prístupné jaskyne

Demänovská jaskyňa slobody – tento podzemný klenot má jedinečnú kvapľovú výzdobu, ktorá ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe.

Demänovská ľadová jaskyňa – je jednou z najstarších známych jaskýň v Európe. V dávnej minulosti sa do jej útrob prichádzali pozerať ľudia z celého sveta. Jaskyňa sa kedysi nazývala Dračou. Našlo sa v nej totiž mnoho kostí obrovského jaskynného medveďa, o ktorých sa súdilo, že sú pozostatkami šarkana. Je pozoruhodná výskytom trvalej ľadovej výplne, a tiež mohutnými a neraz bizarnými tvarmi podzemných priestorov.

Stanišovská jaskyňa – je jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Jaskyňu tvorí 1680 m jaskynných priestorov a chodieb, ktoré vyerodovala pozemná riečka Štiavnica vo vápenci. Vchod do jaskyne je vo výške 761 m n. m. Jaskyňa bola osídlená už v stredoveku.

Atrakcie a šport

Tatralandia – je od leta 2016 najväčším areálom vodnej zábavy v strednej Európe. Ponúka dokopy 14 bazénov (z toho 10 celoročných) s termálnou, čírou alebo aj slanou vodou s teplotou do 40°C. Termálna voda, ktorá vyviera z hĺbky viac ako 2 500 m s teplotou 60,7°C, blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Morská voda v časti v Tropical Paradise zasa aktívne ovplyvňuje stav centrálneho nervového systému, zlepšuje krvný obeh.

Gino Paradise Bešeňová – Horúce termálne pramene v Bešeňovej pôsobia priaznivo na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, aj na psychiku človeka. Počas celého roka sú otvorené 4 termálne bazény a 5 vyhrievaných vnútorných bazénov s čírou vodou, z toho celoročne je otvorených 7 bazénov. Teplota vody sa pohybuje v rozmedzí od 24°C – 39°C. Súčasťou vodného raja je zábavno adrenalínová zóna s tobogánovou vežou a panoramatickou vyhliadkou zahŕňa aj šesť tobogánov – vrátane najdlhšieho tobogánu na Slovensku.

Centrum vodných športov MARA FUN – Kopec zábavy pri zdravom pohybe zažijete na pláži Liptovskej Mary. V centre vodných športov Mara Fun si každý nájde zážitok presne podľa svojich predstáv. S 500 koňmi pod kapotou vám kapitán motorového člna pripraví nezabudnuteľný zážitok. Jazdiť môžete aj na skútroch, alebo priamo vyskúšajte wakeboarding, či vodné lyže. Úplnou novinkou a adrenalínovým zážitkom je flyboarding, kde vás prúd vody nadnáša nad hladinou. Môžete si vyskúšať lietanie alebo skákanie ako delfín.

Atd.,atd.,atd….

Však len pozerajte na tú nádheru

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.