Nábytok na mieru a jeho výhody

Nebudeme zatracovať hromadne vyrábaný nábytok, aj ten má miesto v našom živote. Bolo by predsa nerozumné prehliadať skutočnosť, že masová produkcia prispieva k zlepšeniu životnej úrovne a kvality života mnohých ľudí. Ale sú situácie, kedy je pre nás nábytok na mieru oveľa vhodnejší a dokonca môže byť len jediným východiskom.

 • Máte doma jedinečný priestor? Je príliš malý alebo nezvyčajne veľký?
 • Potrebujete nový kus nábytku, ktorý musí zodpovedať vašej existujúcej zbierke a neboli ste schopní nájsť ho v komerčne vyrábanom nábytku?
 • Potrebujete sadu vstavaných skriniek, ktoré zodpovedajú zariadeniu v miestnosti, ale nenašli ste žiadnu už hotovú, ktorá by mala rovnaké farby alebo dizajnové prvky?
 • Videli ste nábytok, ktorý sa vám páči, ale použitý druh dreva alebo použitý povrch nebol ideálny pre vaše účely?

Tak toto je ten správny okamih pre nábytok na mieru.

Dnes sa pozrieme do tej najobľúbenejšej miestnosti, do tej kde trávime až 1/3 nášho života, kde naberáme nové sily na zvládanie každodenných povinností a kde sa venujeme milostným hrám so svojim partnerom. Vyberieme nábytok na mieru do spálne, ktorý vhodne zapadne do priestoru.

  • Dominantou spálne je zvyčajne posteľ. Má byť priestranná, dostatočne dlhá aj pre 200 cm vysokého pána domu a takú naozaj ťažko nájdete bežne v obchode. Navrhnite si ju sami. Tak môžete zvážiť vstavaný rám postele. Môžete mať mini bočné stoly so zásuvkami a zabudovaným úložným priestorom vo vašom ráme postele ako úložný priestor. Tým by sa ušetril určitý priestor, pretože už nebudete potrebovať samostatné skrinky na ukladanie.
  • Druhým dôležitým kusom nábytku je šatník. Hoci kúpou hotového si viete ušetriť kopu času, nemusí až tak dobre zapadnúť do vašej spálne a tiež môžete zistiť, že vôbec nepostačuje na vaše šatstvo. Vstavané skrine nielenže dokážu perfektne zapadnúť do priestoru vašej spálne, ale môžu byť tiež zabudované tak, aby siahali až k stropu. To vám tiež ušetrí veľa času – nebudete musieť podchvíľou ometať prach na vašom šatníku a tiež tak dáte bye-bye pavúkom. Ak je vaša spálňa malá, môžete dokonca chcieť posúdiť medzi skriňou s posuvnými dverami namiesto dverovej skrine. Ďalšou výhodou vstavaného šatníka je, že do neho môžete nainštalovať potrebné osvetlenie. Svetlá sa rozsvietia po otvorení tak nebudete musieť rozsvietiť svetlo v spálni – váš manžel môže pokojne spať ďalej.
  • Môžete tiež zvážiť aj mini toaletný stolík zabudovaný so šatníkom, ktorý šetrí miesto.
  • Čo tak moderné drevené schody, zárubne, obklady, dvere na mieru?

Ale už pokračujte s vlastnou fantáziou a potrebami. Nerobte kompromisy a vybudujte si zo svojho príbytku niečo jedinečné, čo odzrkadlí vašu osobnosť.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.