Napnite plachty a nasmerujte si vytúžený tieň podľa vlastných potrieb

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Dnes je vonku cca -10°C a tak sa môže zdať, že je predčasné myslieť na slnečné plachty, ktoré budú aktuálne až o pár mesiacov. Ale pozor! Aj leto sa vie pýtať: “Čo ste robili v zime?” Tak sa poďme na ne aspoň pozrieť, nech vieme ako je možné účinne chrániť nielen našu pokožku pred škodlivým UV žiarením, ale napríklad aj lak nášho milovaného rodinného “tátoša”.

Tieniace plachty Soliday majú jednoduchý dizajn, ktorý neruší a rozumie si s každým architektonickým štýlom. Sú vhodné do záhrad, na reštauračné terasy, oddychové plochy k bazénom ale aj na panelákové balkóny.

Plachty Soliday pretvárajú bežnú každodennosť na exotický životný štýl.

Sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov – vlastne sú to pravé jachtárske plachty. Majú veľmi dobre dotiahnuté detaily, ale ide najmä o kombináciu technológie a dizajnu.

Výhodou slnečných plachiet od Soliday je veľká variabilita. Na výber sú v rôznych farbách a z rôznych materiálov. Svoje tienenie si môžete vyskladať presne podľa svojich predstáv. Čerešničkou na tejto rakúskej slnečnej torte sú naklápacie mechanizmy na stĺpikoch plachty. Vďaka nim si môžete posúvať tieň tam, kam chcete – môžete doslova hýbať nebom a zemou…

 

Plachta Soliday A – ručne ovládaná

Je výnimočná svojim minimalistickým dizanom a širokou škálou použitia. Jednoduchým spôsobom sa dá plachta zrolovať na jeden hriadeľ. Hriadeľ je vždy diagonálne osadený a jeho maximálna dĺžka je 8m. Tak ako všetky produkty od Rakúskej spoločnosti Soliday, aj plachta Solida A je vybavená bezpečnostnými prvkami auto uvolňovania plachty v prípade nárazového vetra. Ďalej je možné ju dovybaviť systémom nastavovania sklonu a LED osvetlnením.

 

 

Plachta Soliday C – plne automatizovaná

Jachtárska plachta typu C je najvyššia rada značky Soliday. Jej výnimočnosť spočíva v plnej automatizácií. Slnečné čidlo plachtu automaticky rozroluje a chráni váš záhradný nábytok a terasu pred slnečnými lúčmi. Veterné čidlo plachtu zroluje v prípade silného vetra a chráni vašu plachtu aj keď nie ste doma. Obsahuje systém pružín integrovaný v stĺpoch, ktorý plachtu napne a povolí v prípade silného nárazového vetra. Vďaka napínacie systému je možné plachtu použiť aj do dažďa.

 

 

Plachta Soliday CS – alternatíva ku klasickým markízam

Jej najväčšou výhodou je že dokáže mať výsuv až 7m. Pričom najvačšie markízy dosahuju 4-4,5m výsuv. Tento typ plachty má v prednej časti dva sĺpy, ktoré ťahajú plachtu od steny. Na stĺpy je možné namontovať reguláciu sklonu a pri nízkom slnku iba stiahneme špic plachty smerom dole a chránime tak terasu pred nízkym slnkom. Plachta môže mať dva tvary. Keď nainštalujeme iba jeden stĺp vtedy používame trojuholníkovú plachtu, keď dva stĺpy vtedy dávame štvorhrannú plachtu. Plachta sa dá ovládať iba motoricky s použitím slnečného a veterného čidla.

 

 

 

About Ywet 242 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.