Páni, máte takýto penis? Pozor! Môže ísť o Peyronieho chorobu

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

O niektorých zdravotných problémoch sa len ťažko rozpráva a vyrovnáva sa s nimi. Najmä s problémami, ktoré sa týkajú našich intímnych partií. Odhaduje sa, že Peyronieho chorobou trpí 3 – 7 % mužov, no toto číslo môže byť dokonca ešte vyššie. Peyronieho choroba je teda bežný, ale zároveň nie bežne diskutovaný zdravotný problém mužov.

Je váš penis pri erekcii ohnutý? Nie ste jediný.

Žiadny muž nemá počas erekcie úplne rovný penis; jednoducho – penis má svoj tvar. Môže byť mierne zakrivený nadol, nahor, doľava alebo doprava. U mužov sa to líši a spravidla to neovplyvňuje sexuálny život, psychiku ani sebavedomie. Pri Peyronieho chorobe je však zakrivenie také závažné, že pohlavný styk môže byť problematický aj bolestivý.

Výsledky výskumu potvrdili súvislosť medzi Peyronieho chorobou a rakovinou semenníkov a žalúdka.

 Štúdia britských vedcov potvrdila, že muži, ktorí majú Peyronieho chorobu, pri ktorej sa im kriví penis, úzko súvisí so vznikom melanómu a mužom zvyšuje riziko rakoviny semenníkov až o 40%. U týchto mužov je tiež pravdepodobnejší aj výskyt rakoviny žalúdka. „Stále nie je úplne potvrdené, čo spôsobuje Peyronieho chorobu, prečo vôbec vzniká,“ povedal hovorca z Cancer Research UK. „Avšak náš výskum potvrdil, že ide o ochorenie úzko spojené s rizikom vzniku rakoviny,“ dodal. Na základe týchto zistení vedci odporúčajú mužom s touto diagnózou, aby vo vlastnom záujme nepodceňovali preventívne prehliadky. Dôkladnejší pri prevencii by ste mali byť aj vtedy, ak sa vám krivia prsty, prípadne vám hrubne väzivo na nohách. 

K nelichotivým výsledkom sa vedci dopracovali po vykonaní genetickej analýzy medzi otcom a synom, ktorí majú Peyronieho chorobu. U oboch mužov našli gény, ktoré potvrdili ich predispozíciu na vznik rakoviny.

Hrozí vám Peyronieho choroba? Odpovedzte si na tieto otázky

  • Bol váš penis poranený pri penetrácií (vniknutí do vagíny) alebo iným úrazom?
  • Zmenilo sa zakrivenie vášho penisu počas erekcie za posledné obdobie?
  • Spôsobuje vám zakrivenie vášho penisu problémy s erekciou a bolesti?

Ak ste aspoň na jednu z otázok odpovedali ÁNO, odporúčame vám kontaktovať odborníka, ktorý má skúsenosti s diagnostikou a liečbou Peyronieho choroby.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.