Podľa akých kritérií vyberať šperk, aby ste nešľapli vedľa

Nie je veľa žien, ktorým by šperk nič nehovoril. Lenže každá má iný vkus, nároky a želania. Kým jedna uprednostňuje ušľachtilé náušnice Tommy Hilfiger, druhá dáva prednosť extravagancii a výrazným tvarom. Čím by ste sa mali riadiť keď chcete žene vášho života darovať šperk?

Zamyslite sa aký má vkus a čo najradšej nosí

Všímajte si toho, aké šperky už dotyčná dáma má a ako ich kombinuje. Často to napokon súvisí aj s jej zamestnaním, koníčkami alebo povahovými črtami. Venujte čas pozorovaniu, ale aj nenápadnému vyzvedaniu.

Ešte ste ju nevideli napr. bez klasických perál? Potom nemá cenu jej zhotovovať šperk vyrobený z recyklovaných súčiastok, hoci by bol vážne originálny. Miluje experimenty a na krku nosí pokojne ulitu slimáka s perím papagája? Potom jej určite darujte náhrdelník od Tommyho Hilfigera a nie prsteň s diamantom.

Farbu šperku a kameňa voľte podľa typu ženy

Jarné typy sú od prírody blond, majú svetlú pleť so zlatistým nádychom a najčastejšie modré či svetlo zelené oči. Sú to tak trochu víly, pôsobia veľmi jemne a krehko. Hodia sa k nim jemnejšie a ľahšie šperky farby tyrkysovej, žltej, marhuľovej, pastelovo ružovej a sýto fialovej.

Letné typy sú síce podobné svojim jarným kolegyniam, ale pôsobia výraznejším až tvrdším dojmom. Vlasy mávajú blond alebo hnedé, pleť sa studeným ružovkastým alebo aj olivovým podtónom, oči majú modré, šedé alebo zelené. Mali by sa vyhnúť príliš lesklým klenotom. Pristanú im skôr tie s ušľachtilým matným podtónom, farby svetlo modrej, sivej, čírej, púdrovej, sýto ružovej a tiež aj studené odtiene červenej.

Jesenné typy poznáme podľa pleti so žltým až béžovým nádychom a žiarivo modrých, zelených alebo hnedých očí. Vlasy bývajú tmavé blond, ryšavé alebo hnedé. Často sú pehaté a celkovo pôsobia teplým, hrejivým dojmom. Nebojte sa zaobstarať im veľký a výrazný klenot, ich vizáž to znesie. Farby voľte – žltú, zlatú, tmavohnedú, vínovú, tmavomodrú, teplé odtiene červenej.

Nápadné a pokojne aj veľmi lesklé kúsky sa hodia aj pre typy zimné. Sú to zvyčajne tmavovlásky s porcelánovou alebo olivovou pleťou, hustým obočím a šedými alebo hnedými očami. Tieto “Snehulienky” sú veľmi výrazné, jemné šperky na nich preto pôsobia fádne. Sedia im sýte farby – číra, biela, čierna, sýto modrá, zelená, oranžová, purpurová. Skvele im pristae krištáľ, štras a samozrejme diamanty.

Prečo sú šperky najlepším darčekom?

Ešte nikdy žiadna žena nepovedala, že už má šperkov dosť. Ak sa teda len trochu rada zdobí, iste ju taký darček poteší. Šperky pristane každej žene, pretože rozžiaria jej pôvab. Šperky sú jednoducho stávkou na istotu.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.