S akým najmenším dieťaťom sa môžeme vybrať na dlhú cestu autom?

Veľa pediatrov rodičom neodporúča cestovať s maličkým bábätkom. Niektorí udávajú ako hranicu jeden rok. Iní si zas myslia, že dieťa môže cestovať okamžite. Hravo sa s ním dá zvládnuť 500 aj 600 km, teda aj cesta do Chorvátska či Talianska.

Aké hlavné zásady treba u takých malých detí dodržiavať?

Bábätko musí mať svoju hmotnosť a veku zodpovedajúcu autosedačku – škrupinku. Ak nespí, treba robiť každú hodinu pauzu a vybrať ho z nej, aby zmenilo polohu a nemalo dlho stlačené bruško, ktoré tlačí aj na hrudník.

Pre mamičku je je najjednoduchšie ak je dieťatko dojčené. Ak nie je, musíte mať so sebou dostatok tekutín. Takisto treba mať poruke dostatok náhradného oblečenia. Rátajte s tým, že auto sa môže kdekoľvek pokaziť. počasie sa môže zhoršiť, dieťatko povracať.

Nezabudnite pribaliť jeho obľúbenú hračku, cumlík, teplomer, liek proti teplote, ale aj vlastné vankúšiky, aby malo pocit, že je vo svojej postieľke.

Kedy je pre bábätká lepšie cestovať – cez deň alebo v noci?

Teoreticky je to jedno, ale v noci je v aute predsa len pokojnejšia atmosféra aj pre šoféra. V aute je chladnejšie, netreba používať klimatizáciu. Ak s vami cestuje veľmi malé bábätko, klimatizáciu by ste nemali vôbec používať. Keď je teplo, dieťatko môže byť v aute pokojne aj celé holučké, len musí mať pod sebou pijavú bavlnenú podložku.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.