Sídlo firmy v byte – výhody a nevýhody

Predovšetkým začínajúci podnikatelia, ktorí nepotrebujú veľa priestoru pre svoju prácu, nestretávajú sa často s klientmi, nevyužívajú skladové priestory alebo nemajú ešte zamestnancov, často uvažujú o umiestnení sídla svojej firmy do bytu. Je to predovšetkým z dôvodu pohodlia a tiež kvôli cene. Zbytočne nechcú platiť za priestory, ktoré efektívne nevyužijú.

Podnikanie z bytu je vhodné ako pre SZČO, tak aj pre majiteľov firiem. Adresa, ktorú udávate do verejného registra, by mala zodpovedať adrese, kde sa najviac zdržujete. Mať sídlo firmy v byte , na to sú ale dva pohľady. Výhodné je predovšetkým z finančných dôvodov, z mnohých iných uhlov pohľadu ale môže byť značne problematické.

Potrebujete súhlas s umiestnením sídla

Ak byt nie je váš a prenajímate si ho, budete potrebovať súhlas vlastníka nehnuteľnosti, ktorý musí mať úradne overený podpis. Získanie tohto súhlasu nie je vždy bezproblémové. Pokiaľ ide napríklad o družstevný byt, musí všetko prebehnúť v súlade so stanovami družstva. Často tak dochádza k dlhým časovým prestojom, než sa všetko úspešne vybaví.

Čo keď vám hrozí exekúcia

Pri podnikaní je tu väčšie riziko, že sa vám nejaký obchod nevydarí a dostanete sa do finančných problémov, než tomu je, keď ste obyčajnými zamestnancami. Ak budete mať sídlo v byte, tak možno ťažko odlíšiť čo je váš osobný a váš firemný majetok. Exekútori navyše nemajú povinnosť toto riešiť.

Môže tak dôjsť k exekúcii majetku, ktorý patrí do vašej domácnosti a dokonca nie je ani váš. Ak teda máte obchodnú spoločnosť založenú aj z dôvodu, že vy sami nechcete ručiť za jej záväzky, sídlo do svojho bytu si radšej nedávajte.

Reprezentácia obchodnej spoločnosti

Sídlo firmy v byte je navyše úplne nevhodné z dôvodu reprezentácie. Nemôžete sa tu stretnúť so svojimi klientmi. Nemáte tu recepciu, ani konferenčná miestnosť. Priestory navyše môžu vzbudiť nežiaduci záujem zo strany susedov či dokonca zlodejov, ak v rámci podnikania využívate nejaké drahé vybavenie.

Prezentujte sa ako prosperujúca úspešná spoločnosť 

Využite profesionálne služby a prenajmite si sídlo firmy v byte na lukratívnej adrese. Okrem samotnej služby sídla spoločnosti získate aj nadštandardné služby – virtuálnu kanceláriu, preberanie pošty, prenájom zasadacích miestností, asistentské služby a pod.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.