Smiech – najlacnejšia forma terapie

Smiech, ako produkt humoru má doslova zázračné účinky, blahodarne pôsobiace na naše telo a myseľ. Pri smiechu prijímame viac kyslíka a prečisťujeme dýchacie cesty. Dochádza k prekysličeniu organizmu, zrýchľuje sa činnosť srdca. Pravidelná dávka tohto všelieku odbúrava stres, znižuje riziko infarktu a posilňuje imunitný systém.

Skôr než siahnete po tabletke proti bolesti, skúste sa zasmiať. Hoci pri bolestiach na to asi náladu nebudete mať, vedci z Oxfordskej univerzity zistili, že keď sa človek zo srdca zasmeje, bolesť ustúpi. Pri smiechu sa totiž rozhýbe bránica a do mozgu sa vleje veľké množstvo endorfínov, ktoré sú ešte stále najúčinnejšími prírodnými liekmi na tíšenie bolesti. Nuda a rozladenosť vnímanie bolesti zostrujú.

V momente keď sa smejeme, zabúdame na problémy, vyplavuje sa z nás napätie, dochádza k uvoľneniu svalstva. Explózia radosti zapája do činnosti približne tristo svalov celého tela, od brucha cez hrudník až po tvár. Následne prichádza úľava, ktorá pomaly prestupuje celým telom.

Hovorí sa, že stav pleti odráža stav našej duše. Dobrá nálada, psychická pohoda a príjemné myšlienky sú najlepšou zbraňou proti vráskam, sivej pleti, nezdravým vlasom, či akné. Smiechom dokonca chudneme. Dalo by sa povedať, že smiech je najlacnejším vizážistom.

 

Smiať sa teda naozaj oplatí. Preto sa usmievajme, smejme, rehocme sa na plné pľúca.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.