Strašiak v podobe predčasnej ejakulácie

Nepochybnou poruchou sexuálnej funkcie je predčasná ejakulácia. Táto porucha je definovaná nápadne krátkym trvaním pohlavného spojenia. Zahŕňa širokú škálu krátkeho trvania pohlavných stykov, ktorú nemožno vždy a v každom prípade charakterizovať ako sexuálne poruchu.
Pri nej dochádza k výronu semena už pred zavedením údu do pošvy, pri zavádzaní, alebo hneď po niekoľkých kopulačných pohyboch. Trvanie pohlavného styku je však možné hodnotiť len za predpokladu, že muž má príležitosť k pravidelným a dostatočne častým stykom.

Dôvody predčasnej ejakulácie

Príčiny môžu byť rôzne. Stáva sa to pri dlhšej pauze v mileneckom živote alebo pri vysokom vzrušení. Za predčasnou ejakuláciou sa môže skrývať aj psychický faktor – stres, úzkosť, emočná náchylnosť, depresie. Súvisí najmä s vyzretosťou psychiky, preto čím je muž starší, tým lepšie vie ovládať svoju ejakuláciu. Rovnako mužovi neprospieva prejedanie sa, mastné jedlá, drogy, fajčenie a alkohol.

Čo s tým?

V posledných rokoch sa v liečení predčasného výronu semena odporúča tzv. “stláčacia technika“. Ide o manéver dobre známy už v staroveku. Spočíva v tom, že silný stisk žaluďa zastaví rozvoj ejakulačného reflexu. V starovekých erotických textoch sa k podobnému účelu odporúčal okrem stisku penisa tiež intenzívny tlak na hrádzu.

Partneri s predčasnou ejakuláciou dostávajú zásadné inštrukcie, aby na dlhší čas prestali usilovať o pohlavné spojenie. Súčasne sa však majú pravidelne sexuálne stýkať a k ich obojstrannému sexuálnemu ukojeniu má dochádzať pri vzájomnom dráždení na prirodzení.

Pri erotickom maznaní potom žena pri trení pohlavného údu silným stiskom žaluďa zastaví hroziacu ejakuláciu. Zmyslom týchto nácvikov je „natrénovať“ muža tak, aby bol schopný vysokej úrovne sexuálneho vzrušenia bez výronu semena. Nespornou výhodou tejto párovej nácvikovej liečby je dôraz na iné sexuálne aktivity ako je pohlavné spojenie.

Návšteva odborného lekára

Ak však všetky predchádzajúce metódy zlyhajú, možno je načase prinútiť partnera navštíviť odborníka. Sexuológ presne diagnostikuje príčinu problému s erekciou ako aj problém s predčasnou ejakuláciou a zaradí ju do správneho kontextu, čo je samo o sebe uvoľňujúce. Ďalej môže predpísať špeciálne lieky alebo navrhnúť ďalší liečebný postup. V prípade už naznačených fyziologických príčin totiž všetky vyššie načrtnuté techniky s najväčšou pravdepodobnosťou fungovať nebudú.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.