Tajomstvá detskej izby

Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú správanie vášho dieťaťa a dokonca aj jeho výsledky v škole. Mnohé z týchto faktorov sa nachádzajú priamo v jeho detskej izbe a nepriamo vplývajú na naše deti, rozvíjajú, prípadne potláčajú ich schopnosti, v závislosti od toho, o akých faktoroch hovoríme.

Momentálne sa nachádzame na začiatku nového školského polroka a každý z nás chce, aby sa jeho deťom v škole aj v bežnom živote darilo čo najlepšie. Poďme si preto niektoré faktory predstaviť, aby sme vedeli, ako ich môžeme ovplyvniť my.

Spánkom k lepším výsledkom

Ak má vaše dieťa problémy v škole, možno je na čase pozrieť sa bližšie na jeho spánkové návyky. Dosiahnuť výborné výsledky v škole je dnes oveľa náročnejšie. Vyžaduje si to veľkú dávku energie, schopnosť sústrediť sa, uchovávať si informácie a byť kreatívny pri riešení problémov.

Na to všetko potrebujete každý deň minimálne 8 hodín hlbokého a zdravého spánku. Ak ho vaše dieťa nemá, je nutné zistiť, prečo. Možno je na príčine nekvalitný matrac či vŕzgajúca posteľ. Čím skôr však odhalíte príčinu, tým skôr sa vaše dieťa sladko vyspí.

Žiadna televízia v detskej

Teraz budeme trochu nemoderní, ale televízia do detskej izby naozaj nepatrí. Dôvod? Čoraz viac štúdií poukazuje na silný vzťah medzi TV v detskej izbe a početnými zdravotnými a vzdelávacími komplikáciami u detí. Deti, ktoré majú v izbe televízor dosahujú v školských testoch nižšie skóre a sú náchylnejšie na vznik problémov so spánkom.

To isté sa týka aj telefónov a hracích konzol. Mozog jednoducho v ich prítomnosti nedokáže vypnúť a miesto toho, aby izba bola ticho zónou, stáva sa hracou zónou. Dieťa tak nemá šancu si odpočinúť a do školy prichádza unavené.

Vyberte správnu farbu

Farby majú schopnosť inšpirovať, rozrušiť, upokojiť aj liečiť. To platí najmä pre deti, ktoré môžu byť na vplyv farieb veľmi citlivé. Preto by sme výber tej správnej farby do detskej izby určite nemali podceňovať. Zatiaľ čo vedci sa naučili veľa o tom, ako farba ovplyvňuje našu myseľ telo, majte na pamäti, že každé dieťa je iné.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.