Každý typ pleti potrebuje inú starostlivosť – zmiešaná

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Mám normálnu, zmiešanú alebo citlivú pleť? A ako spoznám, ak je moja pleť problematická? Každý typ pleti má určité vlastnosti, podľa ktorých bezpečne rozpoznáte ten svoj. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Správna starostlivosť závisí od typu vašej pleti

Vybrať ten správny výrobok pre starostlivosť o pleť možno len vtedy, ak poznáte typ svojej pleti. Každá koža je trochu iná a navyše sa časom mení. Určiť správne typ pleti teda nie je jednoduché. V každom prípade i vaša pleť zapadá do jednej z 5 skupín. Stačí zistiť jej vlastnosti.

1: Zmiešaná pleť

 Zmiešaná pleť získala svoj názov vďaka tomu, že kombinuje dva rôzne typy pleti – na jednej strane je to normálna až suchá pleť, na strane druhej potom mastná pleť. Zmiešaná pleť sa kvôli nadmernej produkcii kožného mazu na niektorých miestach leskne a môžete na nej nájsť drobné nedokonalosti. Problematická je predovšetkým tzv. T-zóna, teda čelo, nos a brada. Naopak, pleť na líci býva normálna až suchá. V prípade, že máte zmiešanú pleť, mali by ste siahnuť po starostlivosti šitej na mieru. Jedine tie správne produkty totiž vašu pleť hydratujú
a zároveň ošetrujú problematické miesta.Ako vyzerá zmiešaná pleť:

  • Mastná a lesklá na brade, nose a čele.
  • V oblasti T-zóny s drobnými nedokonalosťami.
  • Na lícach skôr suchá.

Tipy pre zmiešanú pleť

  • Predtým, než nanesiete akýkoľvek produkt, svoju pleť starostlivo vyčistite.
  • Pri čistení stavte na vlažnú vodu. Úplne sa vyhnite príliš studenej alebo horúcej vode.
  • Pravidelne používajte hydratačný krém. Množstvo zodpovedajúce lieskovému oriešku úplne postačí.
  • Vyberajte iba produkty, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre zmiešanú pleť.

 

 

Zdroj Nivea sk

About Ywet 243 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.