Vedeli ste, že dredy môžu byť sexi?

Aj vy si pod slovom dredy predstavíte sfetovaného, zarasteného a smradľavého rastafana? Neverili by ste, ale dredy môžu byť aj estetické, dokonca sexi.

Každý muž má na ženskú krásu iné nároky. Niekoho priťahuje typ – som cukríková Barbie, iný má rád nevšednú krásu. Presne, tento účes sa určite môže spojiť so slovom krása. Čím ďalej, tým viac mladých slečien podlieha tomuto trendu…a že sú to krásne baby, na to môžete vziať jed!

Starostlivosť

Vytvorením dredov sa vlasy skráti približne o tretinu ich pôvodnej dĺžky, pričom sa ako minimálna potrebná dĺžka vlasov uvádza 10 – 20 cm. Novovytvorené dredy sa odporúča minimálne prvé dva týždne neumývať.

Dredy je samozrejme potrebné pravidelne umývať, je však potrebné sa vyvarovať šampónov s kondicionérom a balzamov. Vlasy vyčnievajúce z dredov by sa nemali strihať. Je potrebné strážiť, aby nerástli naplocho,a je nutné ich tvarovať pomocou tenkého háčika používaného k háčkovaniu. Háčik sa prestrčí cez dredy k vyčnievajúcemu pramienku vlasov, ktoré sa namotajú na jeho špičku a prevlečie sa späť. Takto sa postupuje, kým sa vyčnievajúce prameň nedostane dovnútra. Zabráni sa tým tiež nežiadúcemu zužovaniu.

Odstraňovanie

Pri odstraňovaní dreadlock nemusí byť hlava vyholená, ako sa často mylne uvádza, hoci ide nepochybne o metódu najrýchlejšiu a úplne nutnú v prípade dredov spevnených voskom. Aj pri obyčajnom ich ostrihaní sú podstatnou nevýhodou zostávajúce veľmi krátke vlasy. Dredy možno pred ostrihaním tiež nechať čiastočne odrásť, vlasy tým však na niekoľko mesiacov vyzerajú neupravene. Aspoň čiastočné odstrihnutie sa odporúča na konci dredov, kde sa nachádzajú vlasy už mŕtve, väčšinou s odlišnou farbou a bez lesku.

Inou, hoci značne prácnu možnosťou je využitie ľahko odrastených vlasov pri hlave a následne postupné rozpletanie. Začína sa odstrihnutím ich končekov a ďalej sa postupuje buď takzvanou mokrou metódou, kedy sa dredy rozpletajú za pomoci množstva vlasových prostriedkov (šampón, kondicionér, vlasový olej), alebo metódou suchou, pri ktorej sa opäť využije tenký háčik. Oba spomínané postupy vyžadujú trpezlivosť a zručnosť v dĺžke dní až týždňov.

Dredy majú svoju minulosť a svetlú budúcnosť – sú niečím, čo pomáha nositeľovi vyčnievať z davu. A byť v tomto preplnenom svete neprehliadnuteľný, iný ako ostatní, je krédom čoraz viac ľudí.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.