Vinylová podlaha patrí momentálne k favoritom medzi podlahami. Prečo?

Viete aké výhody má vinylová podlaha ?

Toľko praktických výhod ako má vinylová podlaha (vinylové dielce) nemá žiadna laminátová ani drevená podlaha.

Porovnávame si teda bežné podlahy, ktoré sa v drvivej väčšine montujú do bytov či rodinných domov – vinylová podlaha, laminátová podlaha a drevená podlaha.

Najvhodnejšia na podlahové vykurovanie

Spomedzi laminátových a drevených podláh má vinylová podlaha najnižší tepelný odpor a to iba 0,01 m2.K/W. Hodnota u laminátových podláh sa hýbe niekde okolo 0,05 – 0,07 m2.K/W a u drevených podláh až okolo 0,127 m2.K/W. Je teda jasné, že vinylová podlaha najlepšie vedie teplo a je priam ideálna na konštrukcie s podlahovým vykurovaním.

Odolná voči poškodeniu pri vytopení

Tým, že je vinylová podlaha zo syntetického materiálu tak absolútne nereaguje na zmenu vlhkosti a teda nijak nezareaguje ani pri vytopení podlahy. Jednoducho ak vytopíte vinylovú podlahu, ktorá je riadne nalepená na cementovom alebo sadrovom podklade tak sa nemusíte obávať akejkoľvek škody na podlahách. Podlahu utriete a vysušíte a môžete si ju ďalej užívať v plnej kráse, čo sa nedá povedať o laminátových a drevených podlahách.

Ľudia, ktorí majú doma nejaké to zvieratko si taktiež pochvaľujú vinylové podlahy z hľadiska ich odolnosti a veľmi praktickej údržby. Mnohí viete, že napríklad psí moč je extrémne agresívny a iba ťažko mu odoláva laminátová či drevená podlaha.

Ľahká výmena poškodenej lamely

Ak poškodíte vinylovú podlahu, respektíve vinylový dielec, tak jeho výmena je veľmi jednoduchá a rýchla. Jednoducho sa vinylový dielec nareže nožom, vytrhne sa z podlahy z pomedzi ostatných dielcov, vyčistí sa podklad od lepidla, nanesie sa nové lepidlo a nová vinylová lamela sa vlepí na miesto tej poškodenej. Hotovo.

Takáto oprava trvá cca 20-30 min. Celá oprava sa robí za plnej bytovej prevádzky, bez akéhokoľvek odsúvania nábytku či kuchyne.

Geniálna podlaha 😀

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.