Vlasová kozmetika a netradičné postupy pri jej používaní

Vlasy sú korunou krásy každej ženy. Určite sa každá z nás stretla aspoň raz s obdobím, kedy naše vlasy neboli práve v najlepšej kondícii. Priznajme si to, niekedy im dávame naozaj zabrať. Fénovanie, kulmovanie, žehlenie vlasy namáhajú a postupom času sú náchylnejšie na k lámaniu a strácajú svoj lesk. Nebudeme vás odhovárať od vašich stylingových zvykov, chceme vám skôr dať pár tipov ako vlasom opäť vrátiť stratenú energiu.

Tá najlepšia vlasová kozmetika.

Je práve tá vaša. Používate šampóny napríklad od značiek L´Oreal Elseve, Garnier Fructis, Timotei…? Ošetrujete si vlasy kondicionérmi, olejmi, sérami od  Nivea, Pantene či Gliss Kur…? Upravujte si účes so značkou Wella, Taft, Got2Be … ? Správne.

Len doprajte svojim vlasom starostlivosť akú potrebujú. Takže vás nebudeme nahovárať ani na zmenu značky, radšej si povieme niečo o novej metóde starostlivosti o vlasy.

Vlasová kozmetika a “netradičné” postupy použitia

  • Aplikácia oleja pred umývaním vlasov

Olej sa aplikuje do končekov (nikdy nie do korienkov) neumytých vlasov a nechá sa chvíľu pôsobiť. V prípade veľmi poškodených vlasov môžete aplikovať aj do dĺžok. Následne sa vlasy umyjú obvyklým spôsobom. Oslabené konce takto ochránite pred lámaním a štiepením.

Náš tip: Olej môžte nechať pôsobiť aj celú noc ako vlasovú kúru. Zvýšite tým vyživujúci a ozdravný účinok oleja.

  • Najprv kondicionér a potom šampón

Ide o tzv. obrátené umývanie, kedy najprv použijete kondicionér a následne vlasy umyjete šampónom. Tento spôsob je vhodný najmä pre jemné vlasy, ktoré môžu pri klasickom postupe zvyšky výživnej starostlivosti zaťažovať.

Náš tip: Pri mastných vlasoch aplikujte kondicionér len do končekov, nikdy nie do dĺžok a korienkov. Zabránite tak rýchlemu masteniu vlasov.

  • To najlepšie na záver

Každá vlasová kozmetika ponúka elixír života pre vaše vlasy – sérum. Ide o unikátne koncetrované zloženie výživných prvkov, ktoré okamžite dodá vašim vlasom lesk, bude ich chrániť pred stratou vlhkosti a zároveň ich nezaťaží.

Náš tip: Pred použitím sérum pretrepte, aby sa všetky zložky vzájomne spojili. Môžte ho naniesť po celej dĺžke vlasov, alebo použiť len na končeky. Keďže má nemastnú textúru, je možné ho aplikovať priebežne počas celého dňa, vždy keď budete mať pocit, že vaše vlasy potrebujú oživiť. Efekt je dokonalý.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.