Základom výbavy na zimu sú vyhrievané vložky do topánok

“Obuj sa poriadne! Musíš mať nohy v teple, inak prechladneš!” – určite si pamätáte na tieto slová z detstva keď ste sa zberali von na sánkovačku, alebo guľovačku. A keďže mama má vždy pravdu, zopakujeme si tieto dobré rady aj dnes.

Nech už máme tú najhrubšiu bundu, čapicu či teplé rukavice, akonáhle ucítime chlad na nohách, zimná romantika je v sekunde preč a nám dokonca hrozia zdravotné problémy. Preto máme pre vás tip, ktorý vaše nohy v teple udrží.

Vyhrievané vložky do topánok – testoval náš kamarát Peter

“Teplomer vonku ukazuje asi -10 stupňov Celzia. Ideálne počasie na motorku. Teplo sa obliekam, do čižiem pridávam vyhrievacie vložky a vyrážam na každoročný motorkársky zjazd do Nemecka.

Zatiaľ nemám pocit žiadneho extra tepla a s počiatočnou nedôverou sadám na motorku. Prvé kilometre ma na ceste víta sneh a ľad, celú dobu stojím v stupačkách a snažím sa nespadnúť.

Pomaly zisťujem, že cítim príjemné teplo na prstoch. Nie také, ako keď si dáte skrehnuté prsty na horúci radiátor, ale príjemný pomalý nábeh a pocit v čižmách, akoby bola „normálna“ teplota.

Cestou mením batérie, mnou použité nabíjateľné články vydržali niečo cez 8 hodín, kým začal opäť nastupovať nepríjemný pocit chladu. Cesta ubieha pomaly, no bez väčších problémov. Sme na mieste, opäť mením batérie, ktoré sa mi medzičasom stihli nabiť.

Celý zraz absolvujem s vložkami striedavo v čižmách a turistických topánkach a necítim chlad (teda aspoň na nohy nie ; )

Vyhrievané vložky som používal aj v noci a teploty okolo -10° C ma vôbec netrápili.”

Už nikdy viac zima, chlad alebo omrznuté prsty na nohách.

Vyhrievané vložky do topánok sú zárukou. Je jedno či ste na motorke, na lyžovačke, poľovačke, alebo sa len túlate prírodou. Nestačí len hrubá bunda, čapica a teplé rukavice. Jedine s vyhrievacími vložkami do topánok a sušičmi odevov  Alpenheat budete pekne v suchu a teple… ostatní okolo vás vám budú závidieť!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.