Vzdávame sa dnes príliš skoro?

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Podľa psychológov je nedostatok komunikácie vo vzťahu zničujúci. Ak necháme konflikty len tak a nesnažíme sa ich riešiť, môže to dopadnúť katastrofou.

Kedy sa oplatí zabojovať?

V podstate to vedia iba tí, ktorých sa to týka. Dôležité je, že o vzťah musia chcieť zabojovať obaja, jeden môže byť iniciátorom. Skúste si niekde sadnúť, kde vás nič nebude vyrušovať, keď sa nebudete nikam ponáhľať a bilancujte. Problémom mnohých párov je, že sa vytratí kontakt s partnerom.

Vzdávame sa dnes príliš skoro?

Áno, podľa odborníkov sa páry rozchádzajú príliš skoro. Je na to veľa dôvodov – napríklad aj nezávislosť od partnera zohráva v dnešnej dobe významnú rolu. Okrem toho sú očakávania od partnera vyššie a rozchod je spoločensky akceptovaný. Veľkým problémom sú tiež zoznamovacie platformy, ktoré podporujú presvedčenie, že vždy nájdete lepšieho partnera.

Kedy je naozaj koniec?

Keď je dôvera nenapraviteľne narušená. Ďalším bodom bývajú rôzne predstavy o budúcnosti a aj rôzne hodnoty partnerov. Tu potom chýba spoločný základ pre úspešný vzťah.

Dá sa kríze predísť?

Rozchodu sa samozrejme nedá vždy zabrániť, pretože ľudia, potreby a životné situácie sa menia. Veľkou devízou je, keď sa budete o svojich predstavách rozprávať. Bez hnevu, bez kriku, bez obviňovania, s úctou a rešpektom – rozprávate s človekom, ktorého ste si vybrali a bláznivo milovali.

 

About Ywet 242 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.