Založenie eshopu na 1-2-3 kliky? Nie, nie, nie

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Veľa ľudí v mojom okolí sa rozhodlo, že si otvorí elektronický obchod – bez skúsenosti, bez dobrého tímu a bez veľkých vstupných investícií. Tak poďme si povedať ako to s elektronickými obchodmi naozaj je a čo je potrebné urobiť, aby vaše podnikanie bolo úspešné.

Založenie eshopu a konkurencia

Na Slovensku je približne 15 000 elektronických obchodov. Každý váš konkurent je od vás len pár klikov a pár sekúnd vzdialený. Z toho vyplýva, že len zopár najlepších vezme skoro celý podiel a tržbu.

Vytvorenie eshopu za 5 minút, mesiac zadarmo, potom 4 € mesačne?

Teraz sa zamyslíme logicky. Ak by sa dal vytvoriť úspešný eshop za 5 minút a 4 eurá mesačne, prečo si ho nevytvorili aj ostatní výrobcovia a veľkoobchodní predajcovia? Je to asi preto, že to nie je len o vytvorení.

Prvé, čo zbadá návštevník internetového obchodu je vzhľad eshopu. Aby pokračoval v prezeraní musí ho stránka osloviť na prvý pohľad. Musí byť prehľadná a jednoduchá. Mali by ste sa snažiť zaujať potenciálnych zákazníkov prvkami, ktoré budú vlastné iba vašej značke.

Šablónu pre svoj eshop si naozaj môžete kúpiť ľahko a rýchlo za pár minút. Sú lacnejšie ako dizajn na mieru a je ich na výber množstvo. Sú skutočne pre každého. Ale je výhodou, že vaša konkurencia môže mať rovnaký dizajn ako Vy?

Vytvorenie eshopu ktorý bude zarábať ale nie len o dizajne

Ešte pred samotným začiatkom je potrebné spraviť analýzu o vašich produktoch či službách, silných a slabých stránkach vašej spoločnosti, zákazníkoch, konkurencii a pod. Obchod je totiž potrebné prispôsobiť ich potrebám a najmä očakávaniam.

Potom si treba určiť kľúčové vlastnosti stránky pre splnenie vašich potrieb. Hľadať kľúčové slová pre vaše produkty a služby. Dbať na správnu informačnú architektúru v záujme dosiahnutia čo najlepších pozícií vo vyhľadávačoch. Už vopred myslieť na SEO a následnú propagáciu hotového webu. Ďalej bude nasledovať tvorba loga, wireframov, grafického návrhu, programovanie a spustenie internetového obchodu.

Nesmiete v žiadnom prípade zabúdať na vysokú bezpečnosť, stabilitu, spoľahlivosť a možnosť ľahkého rozšírenia o nové funkcie.

Už vidíte že vytvorenie eshopu nie je brnkačka

A to sme sa ešte nedostali k funkciám ako : Správa produktov, Evidencia objednávok, Správa zákazníkov, Fakturácia, Platobné metódy, Účtovníctvo, Optimalizácia pre vyhľadávače, Prepojenie s Google Analytics, Výstupy pre služby Heuréka.sk a NajNakup.sk, Fulltextové vyhľadávanie a hľadanie podľa parametrov, Podpora viacerých jazykov. Diskusie k produktom a hodnotenia, Zľavy a kupóny, Newsletter … atd.

Nechceli sme vás vystrašiť, nevzdávajte sa svojich plánov a snov. Vytvorenie eshopu zverte odborníkom. Pri odovzdaní hotového systému vás zadarmo zaškolia do používania redakčného systému. Vysvetlia základy práce s nástrojom Google Analytics a budú s vami úzko spolupracovať aj po odovzdaní projektu.

My vám prajeme veľa úspechov a veľa spokojných zákazníkov.

About Ywet 242 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.