Založenie SRO a výhody podnikania touto formou

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Mať vlastný biznis je ambícia ako aj výzva mnohých. Každý, kto sa púšťa do podnikania, sa vystavuje riziku prípadného neúspechu v podnikaní a s tým súvisiacimi následkami. Okrem správneho výberu predmetu podnikania, je dôležitou otázkou podnikateľov, najmä z radov začínajúcich, otázka výberu správnej formy podnikania.

Založenie sro. alebo živnosti?

Veľa podnikateľov sa do podnikania púšťa formou samostatne zárobkovo činnej osoby – fyzickej osoby podnikateľa – SZČO. Z formy právnickej osoby S.R.O, začínajúci podnikatelia majú strach, hoci obchodná spoločnosť má viac výhod ako nevýhod oproti podnikaniu formou živnosti. Táto výhodnosť je zjavná pri porovnaní živnosti a spoločnosti s ručením obmedzeným.

Mnohí drobní živnostníci i malí podnikatelia sa zubami nechtami bránia prechodu podnikania na s.r.o., ale častokrát si kladú otázku, čo je pre nich lepšie a či to stojí za to, keby transformovali podnikanie z formy fyzickej osoby na osobu právnickú.

Hlavné argumenty pri výbere podnikania formou fyzickej osoby

  • minimálne náklady
  • jednoduché účtovníctvo
  • malí podnikatelia majú častokrát predstavu, že môžu lepšie unikať optike správcu dane
  • živnosť sa vyznačuje jednoduchšou administratívou a na založenie živnosti sa nevyžadujú také odborné znalosti ako pri založení spoločnosti s ručením obmedzeným

Hlavné argumenty pre založenie SRO

  • obmedzené ručenie = minimalizácia rizík z prípadného neúspechu z podnikania, ktoré úzko súvisí s obmedzeným ručením spoločníkov. V prípade nepriaznivej situácie a nezvládnutia nástrah podnikania tak fyzická osoba ako spoločník spoločnosti minimalizuje svoje straty len do výšky svojho vkladu na základnom imaní spoločnosti.
  • právnická osoba je dôveryhodnejším biznis-partnerom pre kontrakty i banky ako živnostník
  • s.r.o. (ako aj iný typ obchodnej spoločnosti) nie je nutné zakladať na zelenej lúke, ale dá sa to urobiť oveľa ľahšie – napr. využitím služieb špecializovanej odbornej firmy, ktorá dokáže založiť novú s.r.o. presne podľa požiadaviek v dodávke „na kľúč“,
  • optimalizácia daňového a odvodového zaťaženia
  • s.r.o. sa dá rýchlo zrušiť, predať a použiť aj na jednorazový obchod a potom zlikvidovať,

Založenie SRO “na kľúč” teraz v akcii – len do 20.9.2017

Vy sa venujte prípravám na svoje podnikanie a založenie sro prenechajte odborníkom. Ušetríte si nielen drahocenný čas, ale aj peniaze.

 

About Ywet 242 Articles
Sme skvelá dlhoročná partia báb vo veku od 28-65 rokov. Každá z nás sa venuje niečomu inému - je medzi nami pedagogička, sociálna pracovníčka, diplomovaná zdravotná sestra, kaderníčka a stylistka a ja sa venujem podnikaniu. Po dlhom vyčerpávajúcom dni potrebujem relax a pre mňa je relaxom písanie.Tak sme dali dohromady svoje vedomosti a koníčky a vznikol Lifestylový magazín Dámska jazda. Budeme sprevádzať ženy ich každodennými starosťami a radosťami, prinášať novinky z oblasti módy a krásy, zdravia, prezradíme Vám tajomstvá harmonického rodinného života, niečo dobré si navaríme a upečie a hlavne sa zabavíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.