Štatistiky dokazujú, že kočíky častejšie kupujú muži ako ženy. Tak páni, pozývame vás dnes “posvietiť si” na značkové golfové kočíky.

Určite sa zhodneme na tom, že kúpa kočíka je radostná záležitosť. No napriek tejto eufórii si treba zachovať chladnú hlavu pri jeho výbere. Na trhu je obrovská ponuka kočíkov v rôznych prevedeniach a farebných kombináciách.

Kočík by mal vydržať minimálne 11/2 roka a tak sa musíme okrem dizajnu zamerať na jeho úžitkovosť, veľkosť, ovládanie a bezpečnosť. Prevedenie a výbava sa môžu podľa výrobcu značne líšiť a preto je dobré zhodnotiť , čo je pre vás to najlepšie a najvýhodnejšie. Ste športový typ? Tak ideme medzi parádne značkové golfové kočíky.

Na čo je nevyhnutné pamätať pri výbere kočíka?

Výška a nastavenie rukoväte – Podľa vašej výšky a výšky partnerky si vyberajte kočík s ktorým sa vám bude dobre jazdiť. Výhodou je nastaviteľnosť rukoväte.

Hmotnosť, nosnosť a náročnosť zloženia – Pre dobrú manipuláciu si vyberajte kočík, ktorý má takú hmotnosť pri ktorej vám ani mamičke nebude robiť jeho ovládanie problémy. Nosnosť kočíka udáva do koľko kg v ňom môžete vášho potomka voziť. Vyskúšajte siaj skladanie – určite oceníte jednoduchý systém skladanie jednou rukou.

Polohovateľnosť – Pre pohodlný spánok dieťaťa je dôležitá aj polohovateľnosť opierky, najlepšie do úplného ľahu a plusom je aj nastavenie opierky na nôžky.

Typ a priemer kolies – tie vyberajte podľa terénu, kde budete najviac kočík používať Na mestské cesty stačia menšie kolesá, do členitého a náročnejšieho terénu sa však poobzerajte po väčších a nafukovacích kolesách.

Odpruženie a otáčanie kolies – značkové golfové kočíky majú pre pohodlnú jazdu kvalitné odpruženie kolies s otáčaním predných koliesok a možnosťou ich fixácie.

Brzda – Zadná je samozrejmosťou a výhodou je aj ručná brzda.

Možnosť pripevnenia autosedačky a otočenie po aj proti smere jazdy – Aj tieto dve možnosti pri kočíku oceníte.

Doplnková výbava – v základnej výbave by mal byť nákupný košík, strieška s vetracími otvormi. Niektoré modely majú aj vrecko na plienky, držiak na fľašu, pláštenku a nánožník.

Všetky tieto parametre spĺňa napríklad značkový golfový kočík Mamas & Papas Urbo2 Ombre, ale konečný výber necháme na vás.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.