Štatistiky dokazujú, že kočíky častejšie kupujú muži ako ženy. Tak páni, pozývame vás dnes “posvietiť si” na značkové golfové kočíky.

Páčil sa vám článok? Odmeňte autora zdieľaním :-)

Určite sa zhodneme na tom, že kúpa kočíka je radostná záležitosť. No napriek tejto eufórii si treba zachovať chladnú hlavu pri jeho výbere. Na trhu je obrovská ponuka kočíkov v rôznych prevedeniach a farebných kombináciách.

Kočík by mal vydržať minimálne 11/2 roka a tak sa musíme okrem dizajnu zamerať na jeho úžitkovosť, veľkosť, ovládanie a bezpečnosť. Prevedenie a výbava sa môžu podľa výrobcu značne líšiť a preto je dobré zhodnotiť , čo je pre vás to najlepšie a najvýhodnejšie. Ste športový typ? Tak ideme medzi parádne značkové golfové kočíky.

Na čo je nevyhnutné pamätať pri výbere kočíka?

Výška a nastavenie rukoväte – Podľa vašej výšky a výšky partnerky si vyberajte kočík s ktorým sa vám bude dobre jazdiť. Výhodou je nastaviteľnosť rukoväte.

Hmotnosť, nosnosť a náročnosť zloženia – Pre dobrú manipuláciu si vyberajte kočík, ktorý má takú hmotnosť pri ktorej vám ani mamičke nebude robiť jeho ovládanie problémy. Nosnosť kočíka udáva do koľko kg v ňom môžete vášho potomka voziť. Vyskúšajte siaj skladanie – určite oceníte jednoduchý systém skladanie jednou rukou.

Polohovateľnosť – Pre pohodlný spánok dieťaťa je dôležitá aj polohovateľnosť opierky, najlepšie do úplného ľahu a plusom je aj nastavenie opierky na nôžky.

Typ a priemer kolies – tie vyberajte podľa terénu, kde budete najviac kočík používať Na mestské cesty stačia menšie kolesá, do členitého a náročnejšieho terénu sa však poobzerajte po väčších a nafukovacích kolesách.

Odpruženie a otáčanie kolies – značkové golfové kočíky majú pre pohodlnú jazdu kvalitné odpruženie kolies s otáčaním predných koliesok a možnosťou ich fixácie.

Brzda – Zadná je samozrejmosťou a výhodou je aj ručná brzda.

Možnosť pripevnenia autosedačky a otočenie po aj proti smere jazdy – Aj tieto dve možnosti pri kočíku oceníte.

Doplnková výbava – v základnej výbave by mal byť nákupný košík, strieška s vetracími otvormi. Niektoré modely majú aj vrecko na plienky, držiak na fľašu, pláštenku a nánožník.

Všetky tieto parametre spĺňa napríklad značkový golfový kočík Mamas & Papas Urbo2 Ombre, ale konečný výber necháme na vás.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.